HOTUCZELNIA:

Zrób mural na 20-lecie uczelni!

W 2021 roku Uniwersytet Zielonogórski obchodzi jubileusz 20-lecia. Z tej okazji uczelnia ogłosiła konkurs na mural.

Mogą w nim wziąć udział studenci wszystkich kierunków. Projekty mają nawiązywać do jubileuszu. Nagrodzone prace w formie murali upiększą budynki uczelni. Laureaci otrzymają też nagrody finansowe.  Za zajecie I miejsca -1500 zł, II miejsca  – 1000 zł oraz III miejsca – 500 zł.

Pomyśleliśmy sobie, że z okazji 20-lecia namalowanie muralu będzie bardzo fajną formą przekazania mieszkańcom miasta, a także regionu, informacji o tym, że Uniwersytet Zielonogórski jest już dojrzałą uczelnią, bo z 20-letnią tradycją. Okazuje się, że ścian do pomalowania na uniwersytecie nie brakuje, więc będziemy mogli ozdobić te miejsca. Myślę, że pokażemy też nowoczesną stronę i to, że również studenci mają głos na naszej uczelni, bowiem to studenci będą autorami projektów, które wygrają w naszym konkursie.

Organizatorzy liczą na prace nie tylko z Wydziału Artystycznego, ale również projekty innych studentów z pasją i talentem do malowania. Murale mają pojawić się w widocznych miejscach na uczelni, na razie jednak dokładna lokalizacja pozostanie niespodzianką.

Przygotowujemy trzy lokalizacje. Już są wybrane, ale musimy sprawdzić, czy pod względem technicznym będzie możliwe pomalowanie ścian, zrobienie muralu. O tym będziemy informować już na zakończenie konkursu. Na razie mogę powiedzieć, że będą to miejsca w widocznych punktach Uniwersytetu Zielonogórskiego, które mieszkańcy miasta na pewno będą mogli zobaczyć.

Zgłoszenie do udziału w konkursie należy złożyć w formie pisemnej osobiście lub przesłać pocztą albo przesyłką kurierską do Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Licealna 9, 65-417 Zielona Góra (w przypadku osobistego złożenia zgłoszenia, należy je pozostawić na portierni), w godzinach pracy Uczelni, tj. 7.00 do 15.00 od poniedziałku do piątku, a projekt należy przesłać drogą elektroniczną na adres: bp@uz.zgora.pl  – w terminie do 31.01.2021.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: