UCZELNIA:

Zmiany na stanowiskach władz UZ. Pracę rozpoczęli nowi dziekani

Uniwersytet Zielonogórski ma czterech nowych dziekanów. Będą oni kierować uczelnianymi jednostkami przez następny rok.

Dziekanem Collegium Medicum, powstałego z dawnego Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu, została prof. Agnieszka Ziółkowska. Od 2015 r. jest kierownikiem Katedry Anatomii i Histologii UZ, a od 2016 r. pełniła funkcję prodziekana ds. nauki Wydziału Lekarskiego. Specjalizuje się m.in. w anatomii i histologii człowieka.

Wydziałem Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska pokieruje prof. Waldemar Szajna. Wykładowca brał udział w kilku międzynarodowych projektach badawczych, programach współpracy i wymiany naukowej. Należy m.in. do Polskiego Komitetu Geotechniki. Na Uniwersytecie Zielonogórskim prowadzi zajęcia związane z mechaniką gruntów oraz metodami komputerowymi w mechanice i geotechnice.

Dziekanem Wydziału Matematyki, Informatyki i Ekonometrii jest dr Robert Dylewski. Zajmuje się programowaniem matematycznym i matematyką finansową. Ma na koncie autorstwo i współautorstwo ponad 100 publikacji i udział w około 30 międzynarodowych konferencjach naukowych.

Dr Jarosław Wagner uzyskał natomiast nominację na dziekana Wydziału Pedagogiki, Psychologii i Socjologii. Pracuje w Instytucie Pedagogiki UZ. Specjalizuje się w pedagogice i edukacji medialnej. Do zainteresowań naukowych dra Jarosława Wagnera należy wpływ technologii informacyjnych na proces kształcenia i nauka na odległość.

To nie koniec zmian na uczelni, ponieważ od stycznia stanowisko obejmie prorektor ds. Collegium Medicum. Będzie nim prof. Maciej Zabel.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: