UCZELNIA:

„Ziemowit” oddał trofeum! „SBM” wygrywa Zmagania Akademików!

Dla jednych to dobra zabawa, dla innych – bitwa o honor. Tak naprawdę nieważne, o jak wielką stawkę toczą się Zmagania Akademików: wiadomo, że zawsze będzie ciekawie i niekoniecznie łatwo. Organizatorzy, a także kibice, postawili kilka przeszkód na drodze do upragnionego zwycięstwa!

W szranki stanęło pięć domów studenckich: „Ziemowit”, „Piast”, Rzepicha”, „SBM” i „Vicewersal”. Każdy z nich wystawił swoją reprezentację najbardziej zgranych, najszybszych i najzręczniejszych mieszkańców.

O tym, jak mocno akademiki rywalizują o miano najlepszego, świadczyła choćby pierwsza konkurencja. Był to konkurs na Facebooku ze zdjęciami mieszkańców domów studenckich. Akademik, który zdobył najwięcej polubień za fotografię, zyskiwał pierwsze punkty.

Powiem szczerze, że byłam pozytywnie zaskoczona. Ilość polubień zdjęć po prostu mnie przytłoczyła. W pewnym momencie miałam tak duży spam na Facebooku, że musiałam wyłączyć funkcję powiadomień. To jest niby pierwsza konkurencja, ale w zasadzie będzie wpisana jako siódma.Izabela Horowska, koordynatorka Zmagań Akademików

Reszta konkurencji Zmagań Akademików do ostatniej chwili pozostała tajemnicą. Organizatorzy postanowili jednak trzymać się tradycji, ale i dodać coś nowego. Było więc zwyczajowe bieganie w oponie (i oblewanie zawodników), szukanie cukierków ukrytych w mące czy wyścig po różne przedmioty pożyczone od kibiców.

Zawody zakończyły się zwycięstwem akademika „SBM”. W nagrodę drużyna otrzymała głośniki oraz voucher na trening i analizę składu ciała od sponsorów turnieju.

autorki: Aleksandra Pietruszewska, Natalia Grzegorczyk

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00