UCZELNIA:

Zamiast wkuwania – laboratoria i prace w terenie. Wydział Nauk Biologicznych nie pozwoli studentom na nudę!

Jeśli interesujesz się światem zwierząt, roślin, ekologią czy pracą w laboratoriach, pomyśl o studiach na Wydziale Nauk Biologicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego. Tam poszerzysz swoją wiedzę na wielu specjalnościach, które znajdują się w ofercie naboru.

Propozycje dla przyszłych studentów przedstawiły pracownice Katedry Biochemii i Bioinformatyki Wydziału Nauk Biologicznych – dr Renata Grochowalska oraz dr inż. Dżamila Bogusławska. Na studiach I i II stopnia można kształcić się m.in. na biotechnologii, biologii i ochronie środowiska.

Biotechnologia to studia dwustopniowe, gdzie w ramach drugiego stopnia kształcimy w specjalnościach Mikrobioanalityka w biotechnologii, Biotechnologia ogólna i Biotechnologia żywności. Jeśli chodzi o kierunek biologia, to w bieżącym roku wprowadziliśmy szereg zmian. Obejmują one dwie specjalności już na pierwszym stopniu studiów. Pierwszą z nich jest biologia z kwalifikacjami pedagogicznymi. Oferta ta uwzględnia nowo wprowadzone zmiany dotyczące wymagań stawianych przyszłym nauczycielom biologii. Natomiast drugą specjalnością jest biologia medyczna.dr Renata Grochowalska

Na biologii medycznej studenci zdobędą taką wiedzę i umiejętności, które będą wsparciem dla osób zajmujących się medycyną. Nauczą się diagnozowania chorób, np. pasożytniczych.

Wydział Nauk Biologicznych oprócz dydaktyki prowadzi również istotne badania naukowe. Jedne z nich wiążą się z boreliozą – chorobą przenoszoną przez kleszcze, która zagraża mieszkańcom województwa.

W ramach współpracy z Katedrą Botaniki i Ekologii pracujemy nad genotypowaniem krętków powodujących boreliozę. Krętków występujących na terenie województwa lubuskiego, co jest istotne w obliczu wzrostu zachorowań na tę chorobę zakaźną w naszym regionie.dr inż. Dżamila Bogusławska

Rejestracja kandydatów na Wydziale Nauk Biologicznych, tak jak na całej uczelni, potrwa do 8 lipca. Pierwsze listy rankingowe pojawią się 11 lipca. Więcej o studiach – w całej rozmowie oraz na stronie rekrutacji.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: