UCZELNIA:

Zajęcia od października – w większości mieszane. Co to oznacza dla studentów?

Niedawno Uniwersytet Zielonogórski poinformował, jak będą wyglądać zajęcia w nowym roku akademickim. W większości uczelnia zdecydowała się na tryb mieszany – częściowo stacjonarny, częściowo zdalny. Nowy komunikat rektora doprecyzowuje sposób organizacji kształcenia.

Na zajęciach stacjonarnych, np. laboratoriach i ćwiczeniach, grupy studentów będą mogły liczyć maksymalnie 25 osób. Aby zapewnić im wymagany dystans fizyczny, trzeba więc przygotować odpowiednio duże sale – takie, w których dotychczas mogło zmieścić się 50 osób. W przypadku trybu mieszanego, nie można jednego dnia łączyć zajęć stacjonarnych i zdalnych.

W jednym dniu będą zdalne, innego dnia stacjonarne. Przedmioty będą planowane blokowo – nie dwie godziny, ale cztery bądź sześć, żeby jak najwięcej zajęć mogło się odbyć. Bierzemy bardzo pod uwagę to, żeby studenci, którzy nie mieszkają w Zielonej Górze, mieli możliwość uczestniczenia w tych zajęciach.

W trakcie zajęć na uczelni studenci nie muszą mieć maseczek, powinni jednak nosić je na korytarzach i w toaletach. Po każdej grupie sale będą dezynfekowane i wietrzone.

Podczas zajęć zdalnych studenci i wykładowcy będą mieli obowiązek korzystać z komunikacji audio i wideo.

Zarówno wykładowca, jak i studenci powinni siebie nie tylko słyszeć, ale również widzieć. Jeżeli pracownicy nie mają odpowiedniego sprzętu albo internetu, mogą korzystać i ze sprzętu, i z internetu na uczelni. To samo dotyczy studentów. Studenci powinni zgłosić w dziekanatach takie zapotrzebowanie. Wtedy dziekani są zobowiązani do udostępnienia studentom zarówno sprzętu, jak i pomieszczeń.

Książki z Biblioteki Uniwersyteckiej będzie można wypożyczać i oddawać normalnie. W budynku może przebywać jednocześnie 6 czytelników. Muszą nosić maseczki i dezynfekować ręce. Do korzystania ze zbiorów na miejscu służy czytelnia tymczasowa na parterze. Bibliotekarze planują stopniowo otwierać kolejne pomieszczenia.

Sposób organizacji zajęć na UZ

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: