UCZELNIA:

Zagubiony na uniwersytecie? Ściągnij wsparcie na telefon! [AKTUALIZACJA]

Studentom pierwszych lat studiów czasem trudno odnaleźć się na uczelni. Ale wielu z nich ma smartfona, który może być pomocny. Jeśli zawiera odpowiednią aplikację. Taki program, o nazwie „StudentUZ”, przygotował Uniwersytet Zielonogórski.

Poprzednikiem aplikacji był papierowy przewodnik po uczelni, który wydawało Biuro Promocji Uniwersytetu Zielonogórskiego. Publikowało w nim informacje dla nowo przyjętych studentów, np. gdzie otrzymać legitymację studencką. Teraz, wspólnie z Centrum Komputerowym uczelni, biuro stworzyło elektroniczną i poszerzoną wersję przewodnika.

Mamy kilka zakładek. Główna to właśnie te pierwsze kroki, aby studenci – po otrzymaniu informacji, że są studentami uczelni – mogli wiedzieć, co zrobić na początku. Potem mamy zakładkę „Dojazd na UZ”. Mamy tam wymienione różne środki transportu, którymi mogą podróżować studenci. Bo musimy przypomnieć o tym, że mamy również wydział zamiejscowy, więc poruszamy się nie tylko po Zielonej Górze, ale i poza nią. W aplikacji „StudentUZ” znajdują się jeszcze inne zakładki. Dotyczą chociażby biblioteki uniwersyteckiej. Mamy też mobilność studencką i kulturę studencką.Małgorzata Ratajczak-Gulba, kierownik Biura Promocji UZ, współautorka aplikacji

Program powstał dla studentów pierwszego roku. Uczelnia myśli jednak o tym, by wzbogacić go o funkcje przydatne także dla starszych żaków.

Pojawiały się już na przykład sugestie, żeby wykładowcy mogli informować studentów o odwołaniu zajęć. To są takie informacje, które mają ułatwić codzienność, ważne komunikaty. Ale ważne komunikaty zawarte są też w zakładce „lUZik”. To jest przekierowanie na stronę Uniwersytetu Zielonogórskiego, na komunikaty wydawane specjalnie dla studentów. Czyli chociażby godziny rektorskie, dni wolne, Bachanalia.Małgorzata Ratajczak-Gulba

Twórcy aplikacji chcą w niej również umieścić kalendarz roku akademickiego. Program „StudentUZ” pobierzemy na smartfony z systemem Android i iOS.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: