UCZELNIA:

Zaczynasz studia, wracasz na uczelnię? Pamiętaj o ubezpieczeniu!

Kiedy rozpoczyna się nowy rok akademicki, warto pomyśleć o swoim bezpieczeństwie na uczelni. Uniwersytet Zielonogórski podał właśnie informacje o ubezpieczeniach na rok 2016/2017.

Do dobrowolnego ubezpieczenia NNW mogą przystąpić studenci dzienni i zaoczni oraz doktoranci. Mają do wyboru dwie kwoty: 17 złotych lub 63 złote. W przypadku pierwszej opcji suma ubezpieczenia wynosi 20 tysięcy złotych, a w drugiej – 50 tysięcy. Obejmuje ono m.in. zwrot kosztów leczenia następstw nieszczęśliwego wypadku i uszczerbek na zdrowiu.

Wybór drugiej możliwości jest zalecany zwłaszcza studentom Wydziału Lekarskiego. Taka ochrona obejmuje dodatkowo świadczenie za zachorowanie na AIDS/HIV i wirusowe zapalenie wątroby typów B i C, a także zwrot kosztów profilaktycznego leczenia po zetknięciu się z wirusami.

Aby być ubezpieczonym na cały rok akademicki, należy do 15 października wpłacić składkę na indywidualne konto studenta. Wzór druku przelewu pokazujemy poniżej.

Ubezpieczenie obowiązuje do końca roku akademickiego, czyli do 30 września. Składkę można wnieść także w innych terminach – wówczas jest mniejsza, ale czas ważności ubezpieczenia – krótszy.

www.uz.zgora.pl
www.uz.zgora.pl

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: