UCZELNIA:

Za kulisami Lauru Naukowca: ujawniamy, kto ocenia koła naukowe uniwersytetu

Już tylko godziny dzielą nas od gali Laur Naukowca. Poznamy najlepsze projekty kół naukowych i organizacji studenckich w minionym roku. Nagrody będą wręczone w dziewięciu kategoriach, m.in. rozwój kultury i przedsiębiorcze koło naukowe.

Mamy mnóstwo aktywnych grup studenckich, jednak nie każda chwali się swoimi osiągnięciami. A to błąd. Warto zgłaszać swoje projekty, aby dobrze zaprezentować się poza uczelnią. Inicjatywy studentów ocenia komisja, którą tworzą studenci oraz władze i pracownicy uczelni.

Ocena projektów odbywa się na podstawie sprawozdań, które są obowiązkiem dla każdego koła naukowego działającego na uniwersytecie. Komisja, która decyduje o przyznaniu nagród w każdej kategorii, to oczywiście osoby, które mają bezpośredni kontakt z kołami naukowymi. Jest to przewodnicząca Komisji ds. Kół Naukowych i Organizacji Studenckich, Tetiana Yurkowa, kierownik Działu Spraw Studenckich Elżbieta Kaźmierczak oraz prorektor ds. studenckich, profesor Wojciech Strzyżewski.Mari Yurkowa, organizatorka gali Laur Naukowca

Inaczej wygląda wybór najlepszego projektu roku. Prawo do głosowania mieli m.in. studenci. Teraz się to zmieniło – laureat nagrody będzie wybrany podczas gali.

Każdy uczestnik, każdy gość otrzyma kartę do głosowania. Zaznaczy na niej, jakie koło wybiera. W tym roku mamy trzy koła naukowe. Opisy ich projektów można zobaczyć na fanpage’u gali Laur Naukowca.Mari Yurkowa

O Laur Naukowca w kategorii „najpopularniejszy projekt roku” powalczy AEGEE Zielona Góra, Akademicki Związek Motorowy i Penitencjarne Koło Naukowe Prison.

Werdykty komisji i uczestników gali zabrzmią dziś o godzinie 19:00 w Lubuskim Teatrze. Szczegóły w całej rozmowie z Mari Yurkową.

Mari Yurkowa

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00