UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Z Zielonej Góry do Brukseli. Wygraj staż w biurze europosłanki!

Chcesz spędzić miesiąc w Brukseli, w biurze lubuskiej europosłanki? Taką możliwość daje Elżbieta Rafalska i konkurs na esej „Wygraj staż w Parlamencie Europejskim”. Europosłanka ogłosiła, że mogą w nim wystartować studenci z województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego. Te dwa województwa znajdowały się w okręgu, z którego Elżbieta Rafalska została wybrana do europarlamentu.

Konkurs ma zwiększyć zainteresowanie problemami Unii Europejskiej, np. integracją europejską.

Jesteśmy w takim momencie, w którym po Brexicie kształt Unii Europejskiej też się zmienia. Stąd esej „Przyszłość Unii Europejskiej. Szanse i zagrożenia”. A ja najzwyczajniej jestem ciekawa tego spojrzenia młodych osób, studentów, nieobciążonych przeszłością Unii Europejskiej, patrzących może do przodu. Stąd ta propozycja.Elżbieta Rafalska, posłanka Parlamentu Europejskiego

Uczestnicy konkursu będą musieli napisać esej na temat „Przyszłość Unii Europejskiej. Szanse i zagrożenia”. Dodatkowo muszą dołączyć CV i list motywacyjny, w którym odpowiedzą na pytanie, dlaczego to właśnie oni powinni odbyć staż w Brukseli.

Jest to staż płatny i być może ci najlepsi nawiążą dłużej współpracę z panią eurodeputowaną. Więc na pewno jest to bardzo ciekawa oferta spośród tych ofert staży, które otrzymujemy na uczelni.prof. Wojciech Strzyżewski, prorektor ds. studenckich Uniwersytetu Zielonogórskiego

Prace konkursowe można nadsyłać od niedzieli, 1 marca na adres posłanki Elżbiety Rafalskiej: Elzbieta.Rafalska@europa.europarl.eu. W temacie maila należy wpisać „Wygraj staż w Parlamencie Europejskim”. Termin przesyłania esejów mija 15 maja.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: