UCZELNIA:

Wyścig o indeks na półmetku, czyli okręgowy etap Olimpiady Wiedzy o Mediach

Polski i światowy system medialny oraz język komunikowania masowego to niektóre z tematów, nad którymi głowiła się młodzież. W szesnastu ośrodkach akademickich w Polsce, w tym również na Uniwersytecie Zielonogórskim, odbył się okręgowy etap Olimpiady Wiedzy o Mediach.

Do etapu zakwalifikowało się 33 uczniów lubuskich szkół ponadgimnazjalnych. Sprawdzili swoją znajomość medialnej rzeczywistości w teście wiedzy, który składał się z 40 pytań. Do momentu rozdania arkuszy nieznana była jego dokładna tematyka. Wiadomo było jedynie, że zagadnienia sugerowane przez organizatorów to m.in. dziennikarstwo obywatelskie, język w mediach i sylwetki wybranych polskich dziennikarzy.

prof. Magdalena Steciąg, Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego

Drugi etap olimpiady poprzedziło wiele przygotowań: czytanie wskazanej literatury, ale również śledzenie bieżących informacji w środkach masowego przekazu. Co młodzi ludzie uważają za swoją mocną stronę? Głównie wiedzę o dziennikarstwie informacyjnym i rozwoju mediów.

sonda z uczestnikami Olimpiady Wiedzy o Mediach

W etapie centralnym, który odbędzie się 18 i 19 marca w Warszawie, Lubuskie będzie reprezentować 10 uczniów, wśród nich zwyciężczyni zawodów okręgowych – Izabela Ristau ze Świebodzina.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X