UCZELNIA:

Wymiany studenckie na wyciągnięcie ręki. Na UZ powstała siedziba Erasmusa

Dobra wiadomość dla studentów, którym marzą się zagraniczne wyjazdy, a co za tym idzie – udział w wykładach i zajęciach na najróżniejszych uczelniach świata. Na kampusie B przy Alei Wojska Polskiego powstało biuro organizacji studenckiej Erasmus. 

Ze względu na trwające wakacje, swoją stacjonarną działalność biuro rozpocznie od października. Do głównych zadań jego koordynatorów będzie należała pomoc zagranicznym studentom w odnalezieniu się w Polskiej rzeczywistości.

Zajmujemy ich czas aktywnościami, które pomagają im poznać region, miasto, kraj. Pomagamy im też w codziennych rzeczach. Typu pierwsze zakupy. Co i gdzie znajduje się w mieście. Jak założyć konto w banku. Żeby nie czuli się samotni. 

Okazuje się, że przeszkodą dla międzynarodowych wymian studenckich nie okazała się nawet pandemia.

Generalnie tylko w tym semestrze letnim mieliśmy 30 studentów zagranicznych. Według mnie to jest bardzo dobry wynik jak na pandemie. Dochodzą mnie też słuchy z różnych stron, że w przyszłym semestrze tych osób będzie jeszcze więcej. Myślę więc, że nasze biuro będzie bardzo pomocne. 

Dodajmy, że Zielona Góra stała się 10 miastem w Polsce z biurem ESN, a Uniwersytet Zielonogórski 30 uniwersytetem na ponad 400 uczelni, które w swoich zasobach posiada biuro ESN.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: