UCZELNIA:

Wybory po raz drugi?! Teraz będą głosować studenci

UZ ogłasza wybory do samorządu studenckiego

Sporo dzieje się ostatnio w Parlamencie Studenckim Uniwersytetu Zielonogórskiego. Uczelniany samorząd szykuje się m.in. do wyborów nowych członków. Studencka Komisja Wyborcza wydłużyła czas przyjmowania zgłoszeń kandydatów.

Osoby, które chcą mieć wpływ na studenckie sprawy, mogą zgłaszać się do 5 listopada. Poszukiwani są kandydaci do czterech organów uczelni.

Najbardziej oblegany jest Parlament Studencki. Drugim organem są rady mieszkańców domów studenckich. Trzeci to Wydziałowe Rady ds. Jakości Kształcenia. I to jest nowość, która wchodzi w tym roku zamiast dawnych rad wydziałowych. No i Senat Uniwersytetu Zielonogórskiego, gdyż to najważniejszy organ uchwałodawczy naszej uczelni. Żeby wziąć udział w wyborach, należy wejść na naszą stronę, pobrać prosty wniosek i zebrać odpowiednią liczbę podpisów. Ma być ich 25, a do rady mieszkańców – 50 podpisów mieszkańców danego akademika.Jędrzej Dragan, członek Parlamentu Studenckiego Uniwersytetu Zielonogórskiego

Wybory samorządu studenckiego na Uniwersytecie Zielonogórskim odbędą się 20 i 21 listopada.

Tymczasem przedstawiciele aktualnego parlamentu gościli na Forum Uczelni Technicznych. Tam, w imieniu jednej z organizacji studenckich, przewodnicząca PS UZ Dominika Masionek odebrała nagrodę. Przyznano ją oddziałowi Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii za konferencję „Depresja – choroba XXI wieku”.

To było w ogóle jedno wielkie zaskoczenie. Nie spodziewaliśmy się, że w którejś z kategorii, do której się zgłaszaliśmy, dostaniemy nagrodę. Jak zobaczyliśmy, że była jedna gala dotycząca kół naukowych i zaraz potem gala środowiska studenckiego Forum Uczelni Technicznych, miałam takie uczucie: „aha, zapomniałam”. Udało nam się uzyskać nagrodę. Cieszę się razem ze stowarzyszeniem studentów i absolwentów psychologii z Zielonej Góry. To była ich pierwsza inicjatywa na dużą skalę. I pierwszy taki projekt, w który może też do końca nie wierzyliśmy, bo jednak temat depresji jest bardzo trudny do poruszenia i jest jeszcze takim tabu. Tym bardziej cieszę się, że zostało to docenione.Dominika Masionek

Parlament Studencki to nie tylko nagrody, splendor i imprezy. Jego członkowie bronią praw studentów. To właśnie z nimi konsultowany był projekt nowego prawa o szkolnictwie wyższym. Intensywnie nad dostosowaniem się do nowego prawa pracowała Komisja Regulaminowo-Dydaktyczna, której przewodzi Albert Żydziak.

Pozostałe komisje w obrębie Parlamentu Studenckiego UZ to m.in. Komisja ds. Kół Naukowych i Organizacji Studenckich, Komisja Socjalno-Bytowa i Komisja ds. Kultury i Sportu.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: