UCZELNIA:

Wszystkie zajęcia zdalnie od soboty. Największy problem w Collegium Medicum

Niewiele ich było, ale od soboty nie będzie ich w ogóle. Mowa o zajęciach realizowanych na Uniwersytecie Zielonogórskim w sposób stacjonarny. Jeszcze tylko dziś i jutro takie zajęcia będą mogły się odbywać.

Decyzją rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego, prof. Wojciecha Strzyżewskiego uczelnia będzie kształcić wyłącznie zdalnie. Do odwołania. Informacje przekazała Ewa Sapeńko, rzecznik prasowy Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Dotychczas mieliśmy możliwość prowadzenia zajęć w formie hybrydowej, mieszanej i stacjonarnej. Niestety sytuacja w kraju jest z dnia na dzień coraz gorsza. Dlatego władze uczelni podjęły decyzję, że przechodzimy na tryb wyłącznie zdalny.

 

Najtrudniejsza sytuacja jest w Collegium Medicum. Tam kształcą się przyszli lekarze i pielęgniarki.

Gdzie wymogi są takie, że studenci muszą odbyć zajęcia praktyczne. Te zajęcia kliniczne, które muszą odbyć się w szpitalu, na pewno się odbędą. Na jakich zasadach, kiedy i w jaki sposób? To dopiero jest w trakcie ustalania.

Zajęcia na kierunku lekarskim będą zorganizowane na zasadach ustalonych przez dziekana tej jednostki i prorektora ds. jakości kształcenia.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: