UCZELNIA:

Wspólne badania, praktyki i prace dyplomowe. UZ kontynuuje współpracę z Lumelem

Historia współpracy Uniwersytetu Zielonogórskiego z firmą Lumel sięga jeszcze czasów Wyższej Szkoły Inżynierskiej. Teraz uczelnia podpisała umowę o kontynuacji wspólnych działań. Nowe porozumienie oznacza kolejne korzyści dla studentów i wykładowców.

Umowa poszerza współpracę z firmą w obszarze badawczo-rozwojowym – mówi prof. Andrzej Pieczyński, prorektor ds. rozwoju i współpracy z gospodarką Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Lumel ma bardzo dynamicznie rozwijający się dział badawczo-rozwojowy. Chcemy razem z ich kadrą i naszą kadrą realizować badania w nowoczesnych technologiach.prof. Andrzej Pieczyński

Prace badawczo-rozwojowe będą prowadzone m.in. w zakresie pomiarów związanych z gospodarowaniem energią elektryczną. Lumel specjalizuje się bowiem w produkcji aparatury pomiarowej.

Umowa firmy z uniwersytetem przewiduje również organizację praktyk oraz staży dla studentów i doktorantów, a także wspólne prowadzenie prac dyplomowych.

Mamy kooperację z Uniwersytetem Zielonogórskim już od wielu lat. Przez ostatnie kilka lat ją zintensyfikowaliśmy. Mamy wspólne projekty, koło naukowe pod patronatem Lumelu, program dla absolwentów, program dla praktykantów z uniwersytetu. Więc tych relacji jest bardzo dużo. Ostatni nasz projekt, który chcemy wspólnie zrobić, to uzupełniające studia magisterskie dla studentów z Indii, którzy będą tutaj robić stopień magisterski. Dlatego jesteśmy zadowoleni z tego, że uniwersytet zgodził się na taką współpracę.Dinesh Musalekar, prezes zarządu firmy Lumel S.A.

Uniwersytet Zielonogórski i Lumel będą również wspólnie promować studia związane z branżą elektryczną, energetyczną i informatyczną.

autorzy: Aleksandra Pietruszewska, Jerzy Jackowski

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: