UCZELNIA:

Wolność słowa i szlachetne intencje na tapecie prawników

Przed adeptami prawa z Uniwersytetu Zielonogórskiego długa droga do sali rozpraw. W jej przebyciu może jednak pomóc konkurs retoryczny, który odbył się na uczelni po raz drugi.

Studenci prawa stanęli przed zadaniem przygotowania i wygłoszenia mowy oskarżycielskiej bądź obrończej. Zmagania na słowa oraz trafne argumenty zorganizował Zakład Historii i Pragmatyki Językowej Instytutu Filologii Polskiej. Celem konkursu jest przygotowanie żaków do wystąpień, a także propagowanie poprawnej polszczyzny, co praktykują również na co dzień.

prof. Magdalena Hawrysz, Instytut Filologii Polskiej

Ze zdaniem wykładowczyni zgadzają się uczestnicy konkursu. To próba przed udziałem w prawdziwej rozprawie, a dla niektórych także pierwsze publiczne przemówienie. W tematach wystąpień odwoływali się głównie do historii i mediów.

studenci prawa o konkursie

W konkursie wzięło udział czternastu studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego. Najlepszy okazał się Marcin Ruszkowski, a kolejno II i III miejsce zajęli Karol Wilk i Paweł Leśniak. Po raz pierwszy przyznano też nagrodę publiczności, która trafiła do Macieja Boniakowskiego.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: