UCZELNIA:

Więźniowie na UZ

W spotkaniu wzięli udział: dyrektorzy jednostek penitencjarnych w województwie lubuskim oraz prokurator okręgowy dr Alfred Staszak i prokurator Marek Jabłeka, którzy mówili m.in. o Niebieskiej Tarczy. Konferencji towarzyszyła wystawa prac osadzonych w Areszcie Śledczym w Zielonej Górze.

Podczas spotkania miała miejsce debata studencka na temat metod i oddziaływań penitencjarnych. Wystąpienia studentów komentowali dr Barbara Toroń i dyrektor Aresztu Śledczego w Zielonej Górze mjr Dariusz Rączkowski.

Mjr mgr Dariusz Rączkowski, Dyrektor Aresztu Śledczego w Zielonej Górze o współpracy z Kołem Naukowym PRISON

Mjr mgr Dariusz Rączkowski o znaczeniu działań penitencjarnych

Konferencje zakończył wyjątkowy występ. Na jednej scenie pojawiło się trio wokalno-instrumentalne Insomnia z Aresztu Śledczego w Zielonej Górze, które swym głosem wspomogła studentka z Penitencjarnego Koła Naukowego PRISON. W repertuarze znalazły się utwory takich wykonawców jak Whitney Houston, Michael Jackson, John Lennon czy Audioslave. Warto podkreślić, że występ wzbudził szczery zachwyt osób zgromadzonych w uniwersyteckiej auli.

Dr Barbara Toroń o znaczeniu konferencji

Penitencjarne Koło Naukowe PRISON swoją działalność rozpoczęło trzy lata temu, 21 stycznia 2010 r. na Wydziale Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu na Uniwersytecie Zielonogórskim. Jego członkami są przede wszystkim studenci kierunku pedagogika ze specjalnością resocjalizacja z poradnictwem specjalistycznym, chociaż koło jest otwarte także na studentów innych kierunków.



Autorem filmów jest Krzysztof Senkbeil.


PRISON zajmuje się przede wszystkim szeroko pojętą działalnością penitencjarną, jednocześnie włączając się w różne akcje i imprezy organizowane na Uniwersytecie Zielonogórskim. Członkowie Koła cyklicznie wyjeżdżają do Zakładu Karnego w Krzywańcu, Aresztu Śledczego w Zielonej Górze oraz Aresztu Śledczego w Nowej Soli, gdzie organizują i przeprowadzają zajęcia dla osadzonych. Studenci mają też okazję zapoznać się ze specyfiką pracy w innych jednostkach terapeutycznych, np. w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii. Opiekunem naukowym Koła jest dr Barbara Toroń.



Więcej informacji na temat Penitencjarnego Koła Naukowe PRISON znajdziecie na stronie www.prisonuz.cba.pl.

 

Autor: Damian Łobacz

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00