UCZELNIA:

Wiedza o kryptowalutach, aplikacjach i szansa na pracę – tym chwali się Wydział Informatyki

Bitwa o studentów wchodzi w decydującą fazę. Marzec jest pod tym względem intensywny dla Uniwersytetu Zielonogórskiego – promocja uczelni odbywa się poprzez liczne prezentacje wydziałów. Dni otwarte zorganizował właśnie Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki.

Studenci i władze wydziału gościły blisko 500 uczniów. Dla młodych ludzi przygotowano ok. 30 różnych pokazów – wykładów, warsztatów i prezentacji firm, które współpracują z wydziałem.

Zarówno te pokazy, jak i nasze zajęcia, są na fali. Wszystko, co pokazujemy, to wycinek tego, co nasi studenci realizują na zajęciach. Prezentujemy najnowocześniejsze technologie czy tak jak w przypadku kryptowalut rozmawiamy o aktualnych problemach z zakresu informatyki. To robimy też na zajęciach ze studentami. Wartością i właśnie tym, co przyciąga uczniów na dni otwarte, jest to, że nie pokazujemy jakiegoś muzeum, ale rzeczywistość uczelni bardzo zaawansowanej technologicznie i przyjaznej dla studenta.dr inż. Michał Doligalski, prodziekan Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki UZ

Uczniowie mieli okazję porozmawiać z wykładowcami i studentami. Dowiadywali się również, jaką aktywność poza zajęciami proponuje im wydział. Są to choćby liczne koła naukowe.

studenci Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki

– Ja uważam, że studiowanie informatyki to nie tylko matematyka czy klepanie kodu. Możemy tworzyć roboty, które będą coś robić, usprawniać życie. To tworzenie czegoś, czym możemy się pochwalić.
– Biorę udział w grupie SMART. Prowadzę też koło naukowe wraz z chłopakami.
– Interesujące są na pewno spotkania z firmami. Możemy poznać, czy nasz kierunek odpowiada potrzebom, możemy dostosować się do nich i zatrudnić w wakacje czy na staż. Wykłady też były bardzo ciekawe.

Firm, które współpracują z Wydziałem Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki, jest sporo. W trakcie dni otwartych prezentował się m.in. Streamsoft, Cinkciarz.pl czy Perceptus. Co chwilę poszukują nowych pracowników, a wielu z nich to studenci czy absolwenci Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Jeśli chodzi o ofertę dla studentów i uczniów szkół średnich, mamy przygotowany program praktyk. Mogą one odbywać się zarówno w wakacje, jak i w przypadku uczniów szkół średnich – w trakcie roku akademickiego. Ponadto oferujemy studentom wsparcie w pisaniu prac dyplomowych i artykułów naukowych. Od dwóch lat na Wydziale Informatyki prowadzimy też Perceptus IT Security Academy. Studenci mogą zobaczyć, jak wyglądają współczesne zagrożenia związane np. z cyberterroryzmem i jak można się przed nimi uchronić.Tomasz Król, menadżer laboratorium firmy Perceptus

Perceptus szacuje, że ok. 50% stażystów zostaje w firmie na dłużej. Największe zapotrzebowanie jest na specjalistów od sieci, analityków systemów informatycznych oraz osób do kontaktu z klientem. – Przy czym często jest tak, że jedno nie wyklucza drugiego. Dlatego, że kontakty z innymi ludźmi wspomagają przy realizacji technicznych aspektów – wyjaśnia Tomasz Król.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: