UCZELNIA:

Warsztaty „Głos zwierciadłem JA”

Projekt powstał jako rezultat wieloletniego doświadczenia i pracy warsztatowej prof. UZ dr hab. Jolanty Sipowicz z Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego i będzie realizowany pod jej kierunkiem przy współpracy z trenerką rozwoju osobistego Dorotą Leligdowicz.

Głos jest zwierciadłem stanów fizycznych i emocjonalnych, a nieumiejętność radzenia sobie z emocjami powoduje duże napięcia  i blokady w ciele, które zaburzają oddech i naturalne procesy fonacyjne

Praca nad pogłębieniem i oswobodzeniem oddechu, przyczyni się do redukcji usztywnień ciała, odblokowania głosu, zmniejszenia poziomu stresu i zwiększenia poziomu energii, a w konsekwencji wpłynie korzystnie na poprawę zdrowia i samopoczucia.

Praca nad głosem oznacza przede wszystkim zmianę nawyków. Poznanie mechaniki posługiwania się głosem spowoduje, że uczestnik zacznie posługiwać się nim w sposób swobodny i bezpieczny dla narządu krtani.

Poprawa parametrów głosu (np. barwa, natężenie, wysokość) przyczyni się do odkrycia – poprzez dźwięk – własnej indywidualności i ekspresji, stworzy możliwość wykorzystania jego atutów w kontaktach społecznych.

KONKURS
Jeśli chcesz otrzymać bezpłatny udział w projekcie „Głos zwierciadłem JA”, wyślij e-mail z krótkim uzasadnieniem, dlaczego akurat Ty powinieneś/powinnaś wygrać. Odpowiedzi wysyłajcie na adres: jsipowicz@wp.pl do 15-go lutego.

Świadomość mocy ukrytej w głosie będzie mogła w dużym stopniu podnieść poziom pewności siebie umożliwiający w sposób odważny wyrażanie swoich myśli i ułatwiający osiąganie swoich celów.

Należy pamiętać, że głos, tak jak i oddech, jest wizytówką nas samych, jest narzędziem, które świadomie wykorzystywane i rozwijane wspiera nas w wyrażaniu swojej indywidualności, niepowtarzalnej cząstki ludzkiego istnienia.

Każda istota ludzka jest inna, ma inne potrzeby, dlatego pierwszym krokiem jest sporządzenie „Portretu głosu” i wypracowanie propozycji kierunków jego rozwoju.

Podczas zajęć będą dobierane dla każdego uczestnika ćwiczenia wynikające z jego indywidualnych potrzeb, do samodzielnej pracy. Będą one ukierunkowane na doskonalenie techniki posługiwania się głosem i wzrost świadomości operowania nim. Uczestnicy uświadomią sobie zależności pomiędzy jakością głosu a jakością oddechu, poziomem samooceny i samouznania, sposobem komunikacji ze sobą i z innymi, umiejętnością radzenia sobie z niełatwymi emocjami, czyli pogłębianiem świadomości codziennego życia w ogóle. Równolegle, w Akademickim Radiu Index uczestnicy, w fazie początkowej i finałowej projektu będą mieli okazję nagrać próbki brzmienia swojego głosu.

Będą one umieszczane anonimowo na portalu społecznościowym www.wZielonej.pl, aby umożliwić potencjalnym słuchaczom ich skomentowanie. Rozpoczyna się nabór uczestników do projektu. Po wstępnej rekrutacji – bardzo ważna jest świadomość systematycznej pracy i zaangażowanie uczestników – zostanie utworzona grupa od 9 do 12 osób.

Kolejny etap to indywidualne i grupowe warsztaty, które będę odbywały się cyklicznie od 1.03.2014 do 15.06.2014. Od marca do połowy kwietnia odbędzie się 6 spotkań cotygodniowych całej grupy z dwoma trenerami odrębnie tego samego dnia. Kolejne spotkania będę odbywać się co 2 tygodnie w 3 osobowych zespołach, wówczas wspólna praca jest z jednej strony intensywniejsza, a z drugiej tworzy okazję do przejmowania odpowiedzialności za wypracowane rezultaty. Przez cały okres trwania projektu istnieje możliwość, po wcześniejszych uzgodnieniach, konsultacji indywidualnej drogą telefoniczną, mailową lub poprzez Skype’a.

Chcesz wziąć udział w warsztatach? Wyślij zgłoszenie na adres: jsipowicz@wp.pl. Rekrutacja trwa!

 

Autor: Kaja Rostkowska

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00