UCZELNIA:

W przyszłym roku 20-lecie Uniwersytetu Zielonogórskiego

Uczelnia szykuje się do obchodów jubileuszu. W przyszłym roku Uniwersytet Zielonogórski będzie obchodził 20-lecie istnienia.

Powołany został zespół odpowiedzialny za godne uczczenie jubileuszu. Ten oczywiście będzie uzależniony od sytuacji epidemicznej. I stąd przygotowania do obchodów zarówno w realu, jak i w przestrzeni wirtualnej. O szczegółach mówi Małgorzata Ratajczak-Gulba, kierownik biura promocji Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Na pewno będą to obchody przez cały miesiąc. To nie będzie tylko jedno wydarzenie. Chcemy, żeby miasto wiedziało o tym, że mamy już 20 lat. Mamy dużo ciekawych osiągnięć i rzeczy do pokazania. 

Uniwersytet Zielonogórski chce pochwalić się swoimi osiągnięciami, ale też wyjść do mieszkańców.

Żeby oni odczuli to, że mieszkają w mieście uniwersyteckim i że uniwersytet jest dla nich. Troszeczkę pandemia krzyżuje nam plany, ale zapewniam, że w czerwcu wszyscy usłyszą o tym, że uczelnia ma 20 lat.

Przypomnijmy, dokładnie 7 czerwca 2001 Sejm RP przyjął ustawę o powołaniu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Rektor uczelni, prof. Wojciech Strzyżewski podczas tegorocznej inauguracji roku akademickiego nazwał ten dzień – Dniem Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: