UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

W ofercie Uniwersytetu Zielonogórskiego kolejne kursy języka polskiego

W ramach projektu „Wsparcie obywateli Ukrainy w procesie aktywizacji zawodowej i integracji społecznej na terenie województwa lubuskiego” na zielonogórskiej uczelni odbędzie się minimum osiem 60-godzinnych kursów języka polskiego dla Ukraińców.

Projekt jest realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze. Z oferty mogą skorzystać wszyscy obywatele Ukrainy, a w szczególności te osoby, które szukają pracy. Więcej o kursach językowych mówi Katarzyna Doszczak z Biura Prasowego UZ.

Chodzi o to, aby te osoby, które przyjechały z Ukrainy i na ten moment nie znają języka polskiego lub znają go w bardzo ograniczonej formie, żeby z tym językiem zapoznały się, żeby potrafiły się w nim swobodnie komunikować, przez co będą miały łatwiejszy start tutaj na miejscu – czy w znalezieniu pracy, czy w porozumiewaniu się z rówieśnikami, z otoczeniem. Kursy języka polskiego będą przeprowadzane na poziomie A1, A2, B1, B2 i C1.

 

Wsparcie dla wschodnich sąsiadów to jednak nie tylko kursy językowe. Projekt obejmuje również pomoc prawną i materialną dla uczestników.

W ofercie, w ramach realizacji tego projektu, oprócz kursów języka polskiego jest również doradztwo zawodowe, szkolenia zawodowe, wsparcie psychologiczne dla uczestników projektu, wsparcie prawne dla uczestników projektu, refundacja kosztów opieki nad dziećmi oraz dojazdu na szkolenia i kursy językowe, oraz opłacenie tłumaczeń dokumentów niezbędnych dla uczestników projektu.

 

Kursy językowe będą prowadzone w grupach 12-15-osobowych przez pracowników Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego. Ofertę można znaleźć na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00