UCZELNIA:

W informatyce „pół roku jest jak przepaść”. Perceptus namawia, by uczyć się bez przerwy!

Wiedza zdobyta na studiach to za mało, by być wykształconym w swojej dziedzinie. Ważna jest również praktyka i spotkania z osobami, które mają doświadczenie zawodowe. Studenci dobrze zdają sobie z tego sprawę. Dlatego licznie zgromadzili się na inauguracji akademii firmy Perceptus.

Perceptus IT Security Academy to cykl zajęć dla studentów. Składa się z warsztatów dotyczących technologii, oprogramowania i sprzętu wykorzystywanego w przedsiębiorstwach. Jednym z zagadnień jest bezpieczeństwo systemów informatycznych.

Bezpieczeństwo w ostatnich latach rozwija się bardzo szybko. Pół roku dla jednej firmy to może być przepaść. W związku z tym otworzyliśmy właśnie tę akademię, żeby edukować studentów, przekazywać im tę wiedzę, pokazywać, jak szybko to się zmienia i że trzeba się edukować.Przemysław Sobczyk, kierownik firmy Perceptus

Inauguracyjnego wykładu piątej edycji Akademii Perceptus wysłuchali nie tylko studenci informatyki. Okazuje się, że technologiami pasjonują się również osoby z innych wydziałów.

Dla przyszłych informatyków zajęcia z firmą Perceptus są okazją do poszerzenia i uzupełnienia wiedzy zdobytej na studiach.

Myślę, że jest to niepowtarzalna szansa poznania technologii z zakresu bezpieczeństwa, uzupełnienie bogatej oferty dydaktycznej, tego, co robimy na zajęciach, w formie zajęć dodatkowych, organizowanych poza tymi standardowymi. Współpraca trwa już dobre kilka lat, mamy piątą edycję tej akademii.Michał Doligalski, prodziekan ds. studenckich Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Informatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego

Uniwersytet i Perceptus współpracują ze sobą na różnych polach. W minionym roku na wydziale powstało laboratorium kryptograficzne pod patronatem firmy. Ponadto studenci mogą odwiedzać siedzibę przedsiębiorstwa w Nowym Kisielinie, w Inkubatorze Uniwersytetu Zielonogórskiego. Powstaje tam też nowy obiekt firmy.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00