UCZELNIA:

UZ zawiesza zajęcia do kwietnia. Pracę ograniczyła też administracja

Zespół Antykryzysowy Uniwersytetu Zielonogórskiego przedłużył zamknięcie uczelni. Nie będzie ona funkcjonować do 10 kwietnia.

– Nie oznacza to oczywiście, że uczelnia nie będzie pracowała. Tak jak do tej pory, zajęcia ze studentami prowadzone są zdalnie bądź materiały są przekazywane studentom – tłumaczy Ewa Sapeńko, rzecznik prasowy Uniwersytetu Zielonogórskiego. Inny jest też sposób pracy administracji uczelni.

Większość pracowników administracji, właściwie 70%, wykonuje pracę zdalną, czyli z domu. Ale wszystkie jednostki, które muszą funkcjonować, czyli na przykład płace i kancelaria, są czynne. Przy czym obsługa rzeczywiście jest bardzo ograniczona. Praca została tak zorganizowana, żeby w pokoju nie przebywała więcej niż jedna osoba.Ewa Sapeńko

Wstęp do budynków Uniwersytetu Zielonogórskiego mają tylko osoby, które w nich pracują. Dokumenty są przyjmowane poprzez pocztę tradycyjną lub elektroniczną.

Wykładowcy mają obowiązek prowadzić zajęcia ze studentami. Mogą kontaktować się z nimi mailowo, a także przekazywać materiały przez platformę YouTube czy Discord. Z tego, czy wykłady, ćwiczenia bądź laboratoria się odbyły, wykładowcy będą rozliczeni. Będą musieli wypełnić sprawozdanie z e-learningu. Jest ono załącznikiem do zarządzenia rektora w sprawie organizacji zajęć.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: