UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

UZ z deszczem nagród i wyróżnień. Honorowe obywatelstwa miasta dla osób związanych z uczelnią

W tym roku podczas Winobrania zostaną przyznane dwa honorowe obywatelstwa Zielonej Góry. Na uroczystej sesji rady miasta otrzymają je prof. Michał Kisielewicz oraz ks. Jerzy Nowaczyk – zdecydowali radni.

Prof. Michał Kisielewicz został zgłoszony do zaszczytnego tytułu przez prezydenta miasta. W tym roku wykładowca i były rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego obchodzi 60-lecie pracy dydaktycznej i 80. urodziny. Był inicjatorem połączenia Wyższej Szkoły Inżynierskiej i Wyższej Szkoły Pedagogicznej, które doprowadziło do powstania Uniwersytetu Zielonogórskiego. O początkach istnienia uczelni w takim kształcie prof. Kisielewicz mówił w wywiadzie na antenie Radia Index.

18-latek Uniwersytet Zielonogórski. Jakie miał problemy na początku? Choćby z… nazwą

Ks. Jerzy Nowaczyk również jest związany z uczelnianym środowiskiem. Zasłynął utworzeniem duszpasterstwa akademickiego. Wcześniej był proboszczem Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego.

Honorowe obywatelstwa Zielonej Góry zostaną wręczone na nadzwyczajnej sesji rady miasta we wrześniu. W tym samym czasie będą przyznane nagrody kulturalne miasta. Otrzyma je m.in. Społeczne Ognisko Artystyczne oraz Zielonogórskie Stowarzyszenie Jazzowe, również związane z uniwersytetem. Jego prezesem jest prof. Jerzy Szymaniuk, kierownik Big Bandu Uniwersytetu Zielonogórskiego.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: