UCZELNIA:

UZ wybierze samorząd. Po raz pierwszy głosowanie w Sulechowie

Do wyborów samorządowych jeszcze rok. Tymczasem studenci już teraz mogą wybrać swoje władze. Będą głosować na kandydatów do Parlamentu Studenckiego oraz organów kolegialnych, m.in. rad wydziałów.

Ponieważ w tym roku uczelnia powiększyła się o wydział zamiejscowy, wybory odbędą się również w Sulechowie. Lokal wyborczy będzie się mieścił w budynku N. W Zielonej Górze natomiast – w budynkach A-10, A-16 i A-22. Wszędzie są już wywieszone listy kandydatów. O przebiegu wyborów i liczeniu głosów mówiła w Radiu Index Dominika Masionek, przewodnicząca Studenckiej Komisji Wyborczej:

Urny wyborcze będą zwożone do siedziby Parlamentu Studenckiego. Tam Studencka Komisja Wyborcza razem z moim zastępcą będzie liczyć głosy. Podejrzewam, że podzielą się na dany kampus i w ten sposób będzie to wyglądało. Oczywiście protokoły będą spisane. Mam nadzieję, że pójdzie to sprawnie.Dominika Masionek

Wybory – 21 listopada od 9:00 do 13:00. Wyniki poznamy 22 bądź 23 listopada. Szczegóły wyborów w poniższej rozmowie, a także na fanpage’u Parlamentu Studenckiego UZ.

Godzina Rektorska – Dominika Masionek

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X