UCZELNIA:

UZ w Konferencji Rektorów Uczelni Medycznych z szansą na awans!

Uniwersytet Zielonogórski dołączył do Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych. Organizacja ta zrzesza uniwersytety, które kształcą studentów na kierunkach medycznych. Zielonogórska uczelnia otrzymała w niej status członka stowarzyszonego. Co to oznacza i jakie korzyści daje przynależność do organizacji?

Członkami stowarzyszonymi są te uczelnie, które nie miały jeszcze absolwentów kierunków medycznych. W przypadku Uniwersytetu Zielonogórskiego kluczowy jest kierunek lekarski. Kiedy pierwszy rocznik studentów ukończy te studia, uczelnia będzie mogła awansować do stopnia członka zwyczajnego.

Członkiem zwyczajnym Uniwersytet Zielonogórski będzie mógł zostać dopiero po przyszłym roku, bo w przyszłym roku zakończymy pełen cykl kształcenia na kierunku lekarskim. Na razie jesteśmy członkiem stowarzyszonym, tak jak Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Konferencja Rektorów Uczelni Medycznych wypracowuje wspólne stanowiska np. w sprawie kształcenia studentów i kieruje je do władz państwowych. Zajmuje się również współpracą pomiędzy uczelniami medycznymi. Uniwersytet Zielonogórski będzie reprezentował w organizacji prof. Maciej Zabel, prorektor ds. Collegium Medicum.

Uniwersytet Zielonogórski należy także do innych stowarzyszeń, m.in. Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Ostatnio przyłączył się do apelu KRASP w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji i protestów, które były jego konsekwencją.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: