AZS:UCZELNIA:

UZ w kolorze złota i srebra! Bohaterowie mają głos

Piłkarze ręczni Uniwersytetu Zielonogórskiego przywieźli dwa medale z finałowego turnieju Akademickich Mistrzostw Polski. Nasi akademicy wywalczyli drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej i zwyciężyli w kategorii uniwersytetów.

Zielonogórzanie szli jak burza do finału, w którym spotkali się z Politechniką Opolską, o sile której stanowili gracze występujący na parkietach Superligi. Musieli uznać wyższość rywali, przegrywając 22:32. Po turnieju radość w szeregach naszych akademików była jednak ogromna, o czym w relacji poniżej.

Z drużyną obecny był również Marek Lemański. Dyrektor biura klubu AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego podsumował turniej w Siemianowicach Śląskich.

Nieoczekiwany sukces, nie spodziewałem się aż tak dobrych wyników. Dziękuję naszym studentom, którzy reprezentowali naszą uczelnię. Byli oni z dwóch klubów: AZS UZ i Zew Świebodzin. Dziękuję trenerom za doskonałe przygotowanie ich do rozgrywek akademickich. Cieszę się, że w tak trudnym czasie wystąpiliśmy na tej imprezie i w dodatku z tak dużym sukcesem.

O odpoczynku nie ma mowy. Akademicy zakładają ligowe stroje, dziś mają trening, a jutro o 17:00 zmierzą się w Gorzowie w derbach ze Stalą.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: