UCZELNIA:

UZ ma swoją radę uczelni. Jutro wręczenie nominacji

To szczególne wydarzenie w historii Uniwersytetu Zielonogórskiego. W ostatnią środę na posiedzeniu uniwersyteckiego senatu została powołana rada uczelni. Będzie ona jednym z najważniejszych organów uniwersytetu.

W radzie uczelni zasiada siedem osób. Tworzy ją trzech profesorów (Dariusz Dolański, Sebastian Saniuk, Roman Stryjski), trzy osoby spoza UZ (Małgorzata Ragiel, dyrektor „Budowlanki”, dr inż. Jarosław Gniazdowski z Aeroklubu Ziemi Lubuskiej i Jerzy Ostrouch, prezes szpitala w Gorzowie Wielkopolskim) oraz przewodnicząca uczelnianego Parlamentu Studenckiego – Dominika Masionek. Rada uczelni będzie miała funkcję kontrolną.

Do zadań rady uczelni będzie należało przede wszystkim zaopiniowanie projektu statutu, który właśnie jest w tej chwili tworzony i który ma wejść w życie 1 października tego roku. To jest wskazywanie kandydatów na rektora, oczywiście po zaopiniowaniu kandydatur przez senat. Wiemy, że za rok na uczelni czekają nas wybory rektorskie. No i przede wszystkim – uchwalenie regulaminu określającego tryb funkcjonowania tej rady. To jest nowa jednostka, nowy organ, który musi stworzyć przede wszystkim regulamin swojej działalności.Ewa Sapeńko, rzecznik prasowy Uniwersytetu Zielonogórskiego

Członkowie rady będą również zatwierdzać sprawozdania finansowe uczelni i opiniować projekt strategii uniwersytetu. Kadencja pierwszego składu rady uczelni zakończy się wraz z końcem tego roku. Kolejni przedstawiciele będą wybrani na 4 lata.

Rada Uniwersytetu Zielonogórskiego zacznie oficjalnie działać od jutra, 2 kwietnia. Wówczas jej członkowie otrzymają oficjalne nominacje od rektora i wybiorą swojego przewodniczącego.

Więcej informacji – poniżej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: