UCZELNIA:

UZ z internetem za pan brat!

– Worek z rankingami właśnie się rozwiązuje – mówi rzecznik Uniwersytetu Zielonogórskiego Ewa Sapeńko. Światowy Ranking Uczelni Webometrics sprawdza obecność uczelni w sieci.

Nasza uczelnia została sklasyfikowana na 17 miejscu w klasyfikacji polskich ośrodków akademickich, a na 505 w hierarchii uczelni będących na terenie państw Unii Europejskiej.

Ten ranking obejmuje ponad 26 tysięcy na całym świecie. Jeżeli chodzi o cały świat to jesteśmy na 1527 miejscu. Myślę, że jest pozytywne miejsce, jak na uczelnię tej wielkości i z tak krótkimi tradycjami. Uniwersytet funkcjonuje dopiero 16 lat. Budowanie prestiżu trwa o wiele dłużej – uważa E. Sapenko.

Najwyżej z polskich uczelni na 349 miejscu znalazł się Uniwersytet Warszawski. Na szczycie rankingu znalazł się Uniwersytet Harvarda, który istnieje blisko 400 lat. Światowy Ranking Uczelni Webometrics jest przygotowywany dwa razy do roku w  Madrycie przez Najwyższą Radę Badań Naukowych.

Dzisiaj młodzi ludzie funkcjonują wyłącznie w sieci. Papierowe materiały niekoniecznie do nich docierają. Według naszych badań nasza strona internetowa to podstawowe źródło informacji dla kandydatów na studia – przyznaje rzecznik UZ.

Pełen ranking zobaczysz tutaj . Cała rozmowa z Ewą Sapeńko poniżej.

Godzina Rektorska 10-02

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00