UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

UZ i księgowi będą współpracować. W poniedziałek podpisana została umowa [WIDEO]

Uniwersytet Zielonogórski będzie współpracował z księgowymi. Dokładniej – ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce. W poniedziałek podpisany został w tej sprawie list intencyjny. Według władz naszej uczelni – każda tego typu umowa z otoczeniem społeczno – gospodarczym daje szanse na budowanie dalszego potencjału.

Mówi prof. Justyna Patalas – Maliszewska, prorektor do spraw współpracy z gospodarką.

Z jednej strony nasi studenci będą mieć możliwość współuczestniczenia w prawdziwej i realnej działalności w takich instytucjach, organach finansowych. Z drugiej strony nasi naukowcy będą mieli możliwość rozmowy, wymiany doświadczeń. Dostrzeżenia problemów gospodarczych i poszukiwania rozwiązań korzystnych dla wszystkich. 

A czego oczekuje druga strona umowy, czyli księgowi? Przede wszystkim dotarcia do młodych osób – mówi prof. Stanisław Hońko, prezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Dzięki tej umowie możemy popularyzować działalność statutową naszego stowarzyszenia. Ogólnie nigdy nie jest za późno na zostanie księgowym. Oczekujemy po tej umowie wsparcia, wymiany informacji, wzajemnej promocji. 

Jest to też okazja na zrobienie czegoś społecznie – dodaje prof. Hońko.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00