UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

UZ dalej rekrutuje. Maturzyści z poprawkami też mogą powalczyć o miejsce

Zakończył się pierwszy nabór na Uniwersytet Zielonogórski. Kandydaci po tym, jak zadeklarowali chęć studiowania, czekają na decyzję o przyjęciu na studia. Nie oznacza to jednak, że rekrutacja jest całkowicie zamknięta.

Uczelnia daje jeszcze szansę osobom, które nie zdały matury w pierwszym terminie.

W drugim naborze uniwersytet oferuje pełen skład kierunków, który był również w pierwszej rekrutacji. Czyli nie zawieszamy żadnej rekrutacji, wszystkie kierunki będą ją prowadziły. Oczywiście mówimy o tych kierunkach, które nie wypełniły limitów miejsc.Agnieszka Łaszczowska, kierownik Biura Rekrutacji Uniwersytetu Zielonogórskiego

Drugi nabór na uniwersytet rozpocznie się 1 sierpnia i potrwa do 15 września.

Ten termin jest spowodowany poprawkami z matur, których wyniki zostaną podane 11 września. Tak, żeby wszyscy, którzy będa mieli poprawki pod koniec sierpnia i uda im się zdać maturę, będą mieli jeszcze szansę złożyć dokumenty.Agnieszka Łaszczowska

Nieco inne zasady rekrutacji obowiązują na kierunku lekarskim. Do końca wakacji trwa nabór na studia niestacjonarne, a na studia stacjonarne nabór się już zakończył.

W ofercie Uniwersytetu Zielonogórskiego znajdują się 64 kierunki prowadzone przez 13 wydziałów, w tym Wydział Zamiejscowy w Sulechowie. Nowością w tym roku jest arteterapia oraz pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Wydziale Pedagogiki, Psychologii i Socjologii. Jest także nowa specjalność – mechanika lotnicza na kierunku mechanika i budowa maszyn, proponowana przez Wydział Mechaniczny.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: