UCZELNIA:

Uroczysta inauguracja roku akademickiego za nami, teraz pozostał czas studiowania

Na Uniwersytecie Zielonogórskim pojawiło się ponad 4 tysiące nowych studentów. Jest to duży sukces naszej uczelni. Teraz, kiedy zaczynają swoją przygodę lub niektórzy kontynuują – warto zapytać, jakie są ich oczekiwania.

O studenckim życiu krążą mity, plotki i niesłychane historie. Jednak większość zgodnie twierdzi, że jest to najpiękniejszy okres w życiu młodych. Jedni studia wiążą bezpośrednio z zabawą, której nie brakuje w uniwersyteckich murach, inni korzystają ze wszystkich sposobności, aby uzyskać wyższe wykształcenie i szansę na dalszy rozwój zawodowy. Podczas inauguracji Ola Pietruszewska zapytała studentów, jakie są ich oczekiwania u progu nowego roku akademickiego, wobec wykładowców i ich samych.

Studenci

Jednym z zaproszonych na uroczystość gości był Jarosław Gowin wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego. Zapowiedział on zmiany w systemie stypendialnym, który ma być prostszy i bardziej przejrzysty dla studentów i pracowników działów stypendialnych. Studenci pozytywnie oceniają zmiany.

Studenci

Zdjęcia z inauguracji znajdziecie tutaj:

Inauguracja roku akademickiego w obiektywie

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X