UCZELNIA:

Uniwersytet Zielonogórski i ZUS partnerami w pracy i edukacji

Każdy student zapewne miał już do czynienia z kwestią ubezpieczeń społecznych. Towarzyszy nam ona podczas podejmowania pracy, a także składania wniosków o pomoc materialną na uczelni. Kształceniu studentów w tym zakresie służą też partnerstwa nawiązywane przez uniwersytet.

Umowa zielonogórskiej uczelni z ZUS-em dotyczy zarówno współpracy badawczej, dydaktycznej, jak i zawodowej przyszłości studentów. Będzie to m.in. wsparcie merytoryczne przy tworzeniu prac dyplomowych i naukowych, możliwość udziału studentów i pracowników w wykładach i szkoleniach oraz odbywania staży i praktyk, co prowadzi do jednego celu – poszerzania wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.

Elżbieta Rafalska, minister pracy, rodziny i polityki społecznej

Marcin Wojewódka, członek zarządu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, liczy na to, że dzięki realizacji umowy uda się „odczarować” wizerunek instytucji w oczach negatywnie nastawionych młodych ekonomistów czy prawników. Już sprzyjają temu zmiany w jej funkcjonowaniu, np. uproszczenie formularzy dla interesantów.

Marcin Wojewódka

Na zależność współpracy od potrzeb uczelni zwraca też uwagę rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zdaniem prof. Tadeusza Kuczyńskiego korzyść odniesie również ZUS.

prof. Tadeusz Kuczyński

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: