UCZELNIA:

Uniwersytet Zielonogórski ramię w ramię z wojskiem!

Nasza uczelnia współpracuje już ze strażą pożarną, policją, urzędem celnym. Ostało się tylko wojsko, ale i z tą służbą Uniwersytet Zielonogórski rozpoczyna właśnie kooperację!

Umowa między naszą uczelnią, a 4. Zielonogórskim Pułkiem Przeciwlotniczym w Czerwieńsku zakłada wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy obiema instytucjami. Zdaniem rektora prof. Tadeusza Kuczyńskiego to kolejny przykład na to, że Uniwersytet Zielonogórski jest uczelnią regionu, bo współpracuje z różnymi instytucjami w województwie lubuskim. Nie tylko ze służbami mundurowymi.

Zapisy umowy dają duże możliwości żołnierzom na to, żeby mogli zwiększać swoje kwalifikacje przy pomocy naszych wykładowców. Tu mówimy o informatyce i całym przedmiocie Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki. Wiele jest takich branż, które mogą być istotne – podkreślił rektor naszej uczelni.

Pułkownik Mirosław Szwed, który podpisywał umowę w imieniu pułku podkreślił, że informatyka i działanie w obszarze wysokich technologii będzie kluczowe dla tej współpracy. Skorzystają na tym obie strony.

– Siły zbrojne, a przede wszystkim lotnicy, którzy będą doinwestowani w większości będą posiadali na swoim wyposażeniu najwyższej generacji sprzęt informatyczny, jak i również technologii. Wsparcie Uniwersytetu Zielonogórskiego będzie jak najbardziej wskazane. Wymiana tych doświadczeń będzie obopólna, bo żołnierze podwyższali swoje kwalifikację i wiedzę, a studenci będą mogli praktycznie pewne aspekty techniczne, informatyczne pomnażać.

Współpraca z wojskiem otwiera kolejne miejsca praktyk i staży dla studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego. Prorektor ds. studenckich, prof. Wojciech Strzyżewski dodał, że w wojsku znajdzie się również miejsce dla humanistów, którzy kształcą się na naszej uczelni.

Psycholodzy, socjolodzy znajdą tam miejsce, gdzie będzie można realizować się. Przestrzenie, które posiada jednostka być może zostaną wykorzystane do jakichś doświadczeń, czy bardziej praktycznych działań, typu eksperymenty terenowe – zauważył prorektor ds. studenckich.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X