UCZELNIA:

Uniwersytet Zielonogórski chwali się nowoczesnymi laboratoriami

O tym, że na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się się 48 edycja Olimpiady Wiedzy Technicznej już Was informowaliśmy. W naukowych zmaganiach wzięło udział 11 uczniów z trzech lubuskich szkół ponadpodstawowych. Olimpiada była jednak tylko jednym z elementów wizyty w murach uczelni. 

Bo oprócz testu na olimpijczyków czekał także spacer po akademickich zakątkach na Kampusie A. Uczniowie mogli zajrzeć chociażby do laboratorium ruchu 3d i prototypowania w metalu. Mówi dr inż. Piotr Gawłowicz, prodziekan do spraw studenckich Wydziału Mechanicznego.

To jedno z najnowocześniejszych laboratoriów w tej chwili u nas, na wydziale. Takie drukarki, jak u nas na uczelni, w całej Polsce jest tylko kilka. Pozwala ona prototypować wyroby z różnego obszaru. Między innymi implanty medyczne. Technologia polega na spiekaniu metalowego proszku. W tej chwili wykorzystujemy proszki metalu i stali narzędziowej. 

Oprócz tego uczestnicy olimpiady zajrzeli również do pracowni termowizji oraz technik multimedialnych. Te również uważa się za wizytówkę naszej uczelni jeśli chodzi o Kampus A.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: