UCZELNIA:

Uniwersyteckie laury znowu w dobrych rękach. Tak było na gali „Laur Naukowca”!

Mały jubileusz gali „Laur Naukowca” już za nami. Po raz piąty Parlament Studencki wręczył nagrody dla najlepszych kół naukowych i organizacji studenckich na Uniwersytecie Zielonogórskim. Zwycięzcy zostali nagrodzeni w dziewięciu kategoriach.

Laur Naukowca za międzynarodowy projekt roku trafił do Koła Naukowego „Laboratorium Matematyczne Paradoks”. To organizacja, która zajmuje się popularyzacją matematyki wśród studentów i uczniów.

Jesteśmy bardzo zaskoczeni, że udało się nam zdobyć nagrodę za międzynarodowy projekt roku. Bardzo się z tego cieszymy, w tamtym roku też uczestniczyliśmy w gali. Zapraszamy również na nasz wydział. Często organizujemy różne warsztaty dla studentów, gry planszowe, zagadki matematyczne.Adrian Urbanek, wiceprzewodniczący koła „Paradoks”

Za społeczny projekt roku uhonorowane zostało Naukowe Koło Pedagogiki Opiekuńczej. Zrzeszeni w nim studenci zajmują się różnymi akcjami charytatywnymi. Przygotowywali np. świąteczne paczki dla Domu Samotnej Matki. – Laur Naukowca jest nagrodą za rok pracy zarządu koła, który właśnie dziś zmienił swój skład – mówił Marceli Chomicz, wiceprzewodniczący organizacji.

Rok temu obiecaliśmy, że odbierzemy nagrodę i dotrzymaliśmy obietnicy. Jesteśmy zadowoleni z siebie, ale także ze wszystkich, którzy włączyli się w nasze dość duże projekty. Cały rok bardzo ciężko pracowaliśmy, przykładaliśmy się do tego, zaangażowaliśmy bardzo wiele osób i wiele udało nam się osiągnąć.Marceli Chomicz

Gala jak zawsze odbyła się w Lubuskim Teatrze, jednak tym razem została włączona w obchody Bachanaliów – święta studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego. Z tego powodu emocji było jeszcze więcej – uważa Dominika Masionek, przewodnicząca Parlamentu Studenckiego UZ.

Poza tym naszym gościem specjalnym była marszałek Elżbieta Anna Polak. Jesteśmy bardzo zaszczyceni, że była możliwość gościć ją na scenie podczas jubileuszu gali. Cieszę się też, że mogłam wręczać nagrodę swojemu wydziałowi. W tym roku wypuści on pierwszych prawników (istnieje 5 lat na naszym uniwersytecie), więc to idealny moment na taką nagrodę.Dominika Masionek

Listę wszystkich zwycięskich kół naukowych i organizacji studenckich znajdziecie poniżej.

Międzynarodowy Projekt Roku – Koło Naukowe Laboratorium Matematyczne Paradoks

Przedsiębiorcze Koło Naukowe – IFMSA Poland Oddział Zielona Góra

Społeczny Projekt Roku – Naukowe Koło Pedagogiki Opiekuńczej

Mobilność Studencka – Akademicki Związek Motorowy

Opiekun Roku Koła Naukowego – dr inż. Katarzyna Arkusz, Koło Naukowe BiomedUZ

Naukowy Projekt Roku – Studenckie Koło Nauk Penalnych „Fines Poenarum”

Rozwój Kultury – Koło Naukowe Germanica

Innowacyjny Projekt Roku – Koło Naukowe Medycyny Kosmicznej

Najpopularniejszy Projekt Roku – Europejskie Forum Studentów AEGEE

I Nagroda Honorowa – AZS

II Nagroda Honorowa – Klub Muzyczny X-Demon

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: