UCZELNIA:

Uczmy się o przeszczepach i pomagajmy w biegu! Ruszyły zapisy na IV Bieg dla Transplantacji

To ważny bieg, choć miejsce na mecie nie jest w nim tak istotne, jak idea. Uniwersytet Zielonogórski przygotowuje czwartą już odsłonę Biegu dla Transplantacji. Tradycyjnie, zawody te będą miały cel charytatywny.

Bieg organizowany jest po to, by poszerzać świadomość ludzi na temat przeszczepów – zarówno jeśli chodzi o oddawanie narządów za życia czy po śmierci, jak i bycie biorcą. To także zachęta do tego, by prowadzić zdrowy styl życia.

Chodzi o to, żebyśmy wszyscy ogólnie mieli pojęcie o tym, co to jest transplantacja, że można żyć po przeszczepach organów, że to jest naprawdę możliwość drugiego życia. Wielu uczestników naszego biegu jest właśnie po przeszczepach i doskonale daje sobie radę nie tylko w życiu codziennym, ale i właśnie sportowym. Pokonują te 6 kilometrów, które wyznaczamy jako trasę naszego biegu.Małgorzata Ratajczak-Gulba, kierownik Biura Promocji Uniwersytetu Zielonogórskiego

Bieg dla Transplantacji będzie również formą promocji uczelni. Uniwersytet wystawi w nim swoją reprezentację.

Pod okiem pani trener Agnieszki Grad trenujemy już właściwie drugi rok. Jest to grupa „Biegamy na UZ”, nieformalna grupa, która przygotowuje się nie tylko do tego biegu, ale bierze również udział w biegach pobocznych. Natomiast ten oczywiście jest najważniejszym, finałowym biegiem, w którym wszyscy pobiegną i będą chcieli jak najlepiej się zaprezentować.Małgorzata Ratajczak-Gulba

Miejscem startu będzie stadion uniwersytecki przy ulicy Wyspiańskiego. Następnie biegacze pokonają pętlę w Parku Poetów i powrócą na stadion. Dochód z opłat startowych zawodników będzie przekazany na rzecz dwóch nastolatek po przeszczepach nerek – Martyny i Ani. Są one podopiecznymi Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Nerka”.

IV Bieg dla Transplantacji odbędzie się 9 czerwca o godzinie 11:00. Zapisy – poprzez stronę Festiwalu Nauki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Limit uczestników to 300 osób. Więcej na temat zawodów – w całości rozmowy.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: