UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Zapisy na Bieg dla Transplantacji kończą się jutro

Jeszcze tylko do jutra można zapisywać się na V Bieg dla Transplantacji. Ten z powodu pandemii odbędzie się w formie innej niż zwykle. Postawiono na modną w dobie koronawirusa organizację tzw. zawodów korespondencyjnych. Cel pozostaje jednak ten sam, a jest nim promocja zdrowego stylu życia i pomoc nastolatkom po przeszczepie nerek.

Biegacze sami wybiorą sobie dzień, w którym chcą pokonać 6-kilometrową trasę w Parku Poetów. Powinni zmieścić się w terminie między 12 a 18 października. Nie obowiązuje ich limit czasowy – mogą więc biec w dowolnym tempie.

Żeby być uczestnikiem naszego biegu, trzeba wpłacić 20 złotych wpisowego na konto Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Nerka” i oczywiście udokumentować przebiegnięcie trasy. To robimy za pomocą aplikacji biegowych – jakąkolwiek kto posiada. Taką udokumentowaną trasę trzeba przesłać na adres Biura Promocji, czyli bp@uz.zgora.pl. Wówczas taka osoba zostaje zweryfikowana, czyli że przebiegła trasę, wpłaciła wpisowe i jest na liście osób, które są upoważnione do odbioru pakietu postartowego. W pakiecie, jak zawsze – pamiątkowa koszulka i medal specjalnie wyprodukowany na tę okoliczność.

Kwota zebrana z wpisowego zawodników trafi na dalsze leczenie dwóch podopiecznych Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Nerka” – Ani i Martyny.

Muszę podkreślić, że podopieczne stowarzyszenia „Nerka” też mają swój jubileusz w tym roku. Obie kończą 15 lat, obie są już 5 lat po przeszczepie. Zawsze biegniemy na ich rzecz. Generalnie ideą biegu jest szerzenie informacji na temat transplantacji, żeby każdy miał świadomość, jak jest to ważne i jak dobrze by było, gdybyśmy wszyscy deklarowali, że po naszej śmierci oddamy narządy i uratujemy komuś życie.

Limit uczestników to 300 biegaczy. W zawodach mogą startować osoby pełnoletnie. Zapisy trwają do 9 października.

Bieg dla Transplantacji to wspólna inicjatywa Uniwersytetu Zielonogórskiego, Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz stowarzyszenia „Nerka”.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: