UCZELNIA:

Tydzień Kariery, Targi Pracy i szukanie ambasadorów. Biuro Karier znów pomaga znaleźć zatrudnienie

Wspominaliśmy już o Ogólnopolskim Tygodniu Kariery na Uniwersytecie Zielonogórskim, ale studentom, którzy dopiero przekroczyli próg uczelni, warto przybliżyć organizatorów wydarzenia. W audycji „Godzina Rektorska” gościła Monika Rutkowska z Biura Karier.

Instytucja ta istnieje z myślą o studentach, którzy szukają pracy, stażu bądź innej drogi zdobycia doświadczenia zawodowego. Rocznie ma do dyspozycji kilkaset ofert. Oprócz wyszukania wymarzonej pracy w bazie można też porozmawiać z pracodawcami na corocznych Targach Pracy.

Monika Rutkowska

Może się jednak zdarzyć, że to praca znajdzie studenta. Biuro Karier UZ promuje bowiem wybitnych absolwentów. Na stronie biura możemy zobaczyć zakładkę „Absolwent Extra”, która gromadzi CV najlepszych żaków ze wszystkich wydziałów uczelni.

Monika Rutkowska

W tym roku ponownie jest też prowadzony nabór ambasadorów Biura Karier. To także szansa na nowy wpis w swoim życiorysie zawodowym.

Monika Rutkowska

Za kilka dni ruszy natomiast Ogólnopolski Tydzień Kariery. Od 17 do 21 października Biuro zaprasza studentów do udziału w warsztatach, rozmów z pracodawcami i odwiedzania stoisk informacyjnych. Szczegóły znajdziecie tutaj:

Rozmowa kwalifikacyjna bez tajemnic. Niebawem Ogólnopolski Tydzień Kariery

Po więcej informacji możecie zgłosić się do informatorium Biura Karier w budynku A-16 przy alei Wojska Polskiego 69, a także odwiedzić stronę www.bk.uz.zgora.pl.

Całość rozmowy Mateusza Kasperczyka z Moniką Rutkowską z Biura Karier – poniżej.

Monika Rutkowska, Biuro Karier – wywiad

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: