UCZELNIA:

Trwa jeszcze rekrutacja na UZ. Do kiedy i dla kogo?

Choć rok akademicki 2020/2021 już się zaczął, to nadal trwa rekrutacja na Uniwersytet Zielonogórski.

Do niedzieli, 4 października trwa tzw. trzeci nabór. Stworzony z myślą o maturzystach, którzy we wrześniu zdawali egzamin poprawkowy.

Maturzyści, którym nie udało się w pierwszym podejściu, dopiero teraz odbierają świadectwa maturalne. Do 4 października trwa rekrutacja na studia pierwszego stopnia i studia jednolite magisterskie. Do końca października potrwa natomiast rekrutacja na studia drugiego stopnia. Studenci, którzy studiowali na studiach licencjackich, nie mieli możliwości realizacji praktyk na wiosnę, np. na pedagogice. Realizowali je we wrześniu i dlatego umożliwiliśmy im późniejszą rekrutację.

Największym zainteresowaniem cieszyły się kierunki te, co w poprzednich latach.

Kierunek lekarski, psychologia, logistyka, filologia angielska, informatyka, cieszyły się największym zainteresowaniem. Ku mojej radości socjologia cieszyła się też bardzo dużym zainteresowaniem. Rekrutacja przebiega nadspodziewanie dobrze.

Więcej informacji o rekrutacji na stronie rekrutacja.zgora.pl. Dodajmy, że w trzecim naborze na dostarczenie dokumentów kandydat będzie miał czas od 7 do 12 października. Lista osób przyjętych zostanie ogłoszona do 15 października.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: