AUDYCJE 96 FM:UCZELNIA:

To jest JAZZ! XVI Festiwal Green Town of Jazz [Kwadrans Akademicki]

Na tegorocznym XVI Festiwalu Green Town of Jazz miłośnicy „błękitnej nuty” będą mogli nie tylko wysłuchać kilku znakomitych koncertów, ale również wziąć udział w warsztatach jazzowych, Akademii Jazzu i zobaczyć filmy dokumentalne o legendach światowego formatu: ELLI FITZGERALD i MILESIE DAVISIE.

Jazz będzie rozbrzmiewał w Auli UZ przy ul. Podgórnej i JAZZOWYM KINIE w Norwidzie (WiMBP im. C. Norwida).

Jak podkreśla prof. J. Szymaniuk związki jazzu z filmem są bardzo mocne.  Ten niezwykle wdzięczny i dźwięczny mariaż przyczynia się do popularyzacji tego gatunku muzycznego. Przecież każdy z nas nuci melodie z “Czterdziestolatka”, “Wojny domowej” czy “Nocy i dni”.

Program będzie zawierał popularne piosenki, znane z rożnych filmów i seriali polskich. Będą to kompozycje z “Do widzenia do jutra”, “Noce i dnie”, “Wakacje Pana Hulot”, czy też “Halo, Szpicbródka”. Repertuar będzie bardzo bogaty. Oczywiście będą “Lata dwudzieste, lata trzydzieste” “Wojna domowa” i “Czterdziestolatek”. To melodie, które na długo zapadły w pamięć. Ale oprócz tych znanych utworów będzie można usłyszeć wersję instrumentalną utworów mniej znanych, które zyskały na wartości dzięki warstwie tekstowej, których autorami są Wojciech Młynarski i Agnieszka Osiecka.

Koncert galowy festiwalu odbędzie się 19 listopada (czwartek), godz. 19.00 w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego. W programie specjalnym – Piosenki z ekranu usłyszymy solistów: Katarzynę Blat, Joannę Nowaczyk, Bartosza Deryło, Łukasza Wolskiego (absolwentów kierunku jazz i muzyka estradowa na Uniwersytecie Zielonogórskim) oraz Big Band UZ pod dyrekcją prof. Jerzego Szymaniuka.

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. Wojciecha Strzyżewskiego. Projekt jest współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Zielona Góra.

Organizatorem Festiwalu jest Zielonogórskie Stowarzyszenie Jazzowe przy współpracy Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dyrektorem artystycznym Festiwalu Green Town of Jazz jest prof. Jerzy Szymaniuk, a koncerty poprowadzi Andrzej Winiszewski.

O idei Festiwalu Green Town of Jazz i koncertach możecie posłuchać w rozmowie z profesorem Jerzym Szymaniukiem w audycji Kwadrans Akademicki.

Program Festiwalu Jazzowego Green Town of Jazz jest dostępny na stronie Uniwersytetu Zielonogórskiego.

W związku z ograniczoną liczbą osób na widowni planowane są retransmisje wideo festiwalowych wydarzeń, które będzie można oglądać na kanałach FB: Radio Index 96FM, Uniwersytet Zielonogórski, Portal wZielonej.pl, Wiadomości Zielona Góra, Zielonogórskie Stowarzyszenie Jazzowe.

mat.prasowe

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: