UCZELNIA:

To jedna z największych olimpiad w kraju. Dziś Olimpiada Wiedzy Technicznej

Już dziś na Wydziale Informatyki Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego odbędzie się 48. Olimpiada Wiedzy Technicznej, etap okręgowy.

To olimpiada interdyscyplinarna, przeznaczona dla uczniów szkół ponadpodstawowych, rozgrywana w dwóch grupach tematycznych: elektryczno-elektronicznej i mechaniczno-budowlanej. Na poziomie okręgowym zmierzy się 11 uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy przeszli etap szkolny.

Są to uczniowie z: III Liceum Ogólnokształcącego im. prof. T. Kotarbińskiego w Zielonej Górze (2 uczniów), II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Gorzowie Wielkopolskim (1 uczeń) i Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Żarach (8 uczniów). Najlepsi z nich przejdą do etapu centralnego, który odbędzie się na Politechnice Warszawskiej.

Dodatkowo przed rozpoczęciem olimpiady, uczniowie będą zwiedzać wydziały i laboratoria mieszczące się na naszej uczelni.

Program:

7:50       Zbiórka uczestników XLVIII OWT (w budynku A-2 przed salą 115).

8:00       Przywitanie uczestników przewodniczący LOK OWT dr hab. inż. Andrzej Pieczyński, prof. UZ wystąpienie przedstawiciela firmy „Ekoenergetyka” oraz informacje organizacyjne przeprowadzenia etapu okręgowego, (budynek A-2, sala 115).

8:20       Zwiedzanie wydziałów i instytutów Uniwersytetu Zielonogórskiego
Wydział Mechaniczny, Laboratorium Biomateriałów i Nanotechnologii. Prezentacja „Drukarki 3D”.

Instytut Budownictwa Laboratorium Instytutu Budownictwa. Prezentacja “Termowizji w budownictwie”.

Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki.
Prezentacja środowisko Unity – wstęp do tworzenia prototypów gier

9:50       Rejestracja uczestników XLVIII OWT.

Grupa mechaniczno-budowlana (budynek A-2, sala 115).

Grupa elektryczno-elektroniczna (budynek A-2, sala 115).

10:00     Rozpoczęcie XLVIII OWT zawody okręgowe.

13:00    Zakończenie olimpiady.

Olimpiada rozgrywana jest na terenie całego kraju, który podzielony jest na 16 okręgów (województwa). Organizacją Olimpiady zajmuje się 19 Komitetów Okręgowych OWT z siedzibami w miastach wojewódzkich i 3 delegaturach (Tarnów, Bielsko Biała, Siedlce).

W skali ogólnopolskiej Olimpiadą kieruje Komitet Główny OWT. W skład Komitetu Głównego OWT wchodzą nauczyciele akademiccy, nauczyciele-metodycy oraz przedstawiciele stowarzyszeń naukowo-technicznych NOT. Przewodniczącym Lubuskiego Okręgowego Komitetu OWT jest  prof. Andrzej Pieczyński, prorektor ds. rozwoju i finansów UZ.

OWT zalicza się do 5 największych olimpiad pod względem ilości uczestników biorących udział w zawodach I stopnia. W tym roku do etapu szkolnego przystąpiło 2 279 uczniów z 230 szkół z całego kraju.

źródło: Uniwersytet Zielonogórski

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: