UCZELNIA:

Teoria w służbie praktyce! Tak kształci Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu UZ

Jak wygląda baza dydaktyczna i kliniczna naszej uczelni, z której korzystają przyszli lekarze? Przekonać się mogli uczestnicy Dnia Otwartego Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu.

Do dyspozycji przyszłych studentów była m.in. Katedra Anatomii i Histologii, która znajduje się na terenie Szpitala Uniwersyteckiego.

Chcieliśmy zaprezentować naszą bazę dydaktyczną i pokazać, że warto do nas przyjść i studiować ten kierunek. Właśnie dlatego sposób promowania wydziału został tak wdrożony, żeby pokazać, że nie mamy się czego wstydzić, że kształcimy na najwyższym możliwym poziomie i że po prostu warto do nas przyjść. Agnieszka Ziółkowska, prodziekan ds. nauki i kierownik Katedry Anatomii i Histologii UZ

Wykładowcy podkreślają, że wiedza teoretyczna od początku kształcenia studentów przekładana jest na język praktyki. Na Wydziale uczą się nie tylko przyszli lekarze, ale również pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz przyszli wuefiści i trenerzy.

Prowadziliśmy zajęcia z parkuru jako przedstawienie ciekawej formy lekcji gimnastyki, lekcji wychowania fizycznego. Dodatkowo kandydaci na studia mogli sprawdzić się w torze sprawnościowym, takim, który jest na egzaminach do służb mundurowych.Bartłomiej Hes, Katedra Sportu i Promocji Zdrowia UZ

Oprócz warsztatów oceny funkcjonalnej i zdrowotnej sportowca przy okazji dnia otwartego prowadzono również warsztaty immunologiczne, fizjologiczne i biochemiczne.

Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu uchwałą Senatu Uniwersytetu Zielonogórskiego został powołany do życia w 2015 r. W tym samym roku po raz pierwszy na naszej uczelni zaczęli się kształcić przyszli lekarze.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: