UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Szczepienia pracowników UZ: ile osób się zarejestrowało?

Trwają zapisy na szczepienia nauczycieli akademickich przeciw COVID-19. Na Uniwersytecie Zielonogórskim chęć zaszczepienia się zadeklarowała już ponad połowa uprawnionych osób.

Oprócz wykładowców zatrudnionych na uczelni zaszczepić się mogą także inne osoby, które prowadzą zajęcia ze studentami lub doktorantami.

Szczepieniom mogą poddać się wszyscy nasi nauczyciele akademiccy, którzy są w grupie wskazanej przez ministerstwo – czyli urodzeni od 1 stycznia 1956 roku. Również te osoby, które prowadzą na uczelni zajęcia, na przykład osoby z zewnątrz czy doktoranci. Takich osób, które mogłyby poddać się szczepieniom, mamy na uczelni około 930. Mamy zgłoszone 533 osoby, które zadeklarowały chęć szczepienia. Z tych 533 są już 502 osoby, których ankiety przesłano do NFZ-u.

Liczby te nie uwzględniają pracowników Collegium Medicum, którzy należą do osobnej grupy. Po rejestracji pracowników ich dane otrzymuje NFZ.

NFZ przesyła dane, które otrzymał z uczelni, do odpowiedniego szpitala. W naszym przypadku będzie to Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze. Szpital, po otrzymaniu listy z NFZ-u kontaktuje się z uczelnią i ustala termin szczepień dla zgłoszonych nauczycieli. Także właściwie nauczyciel otrzyma tylko informację, że w danym dniu powinien się stawić na szczepienie.

Pracownicy Uniwersytetu Zielonogórskiego będą szczepieni w Szpitalu Uniwersyteckim.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: