AZS:UCZELNIA:

Szatnia Akademików świąteczna z życzeniami i podsumowaniem roku

Jaki to był rok dla AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego? Akademików, jak wszystkich dotknęła w jakimś stopniu epidemia koronawirusa.

W ostatniej w tym roku Szatni Akademików podsumowaliśmy minione 12 miesięcy. Naszymi gośćmi byli: Marta Dalecka, trenerka sekcji osób niepełnosprawnych, trener siatkarzy Robert Sokal i dyrektor klubu Marek Lemański. Włodarz klubu mówił, że był to rok trudny, ale udany. Odbyło się wiele imprez, a AZS mógł i może nadal liczyć na swoich partnerów.

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Jestem mocno podbudowany, że wszystkie instytucje, ale też firmy i sponsorzy zostali z nami. Żadna firma nas nie opuściła, mogę im za to bardzo serdecznie podziękować. Wręcz przeciwnie, jestem po rozmowach i wiele firm zadeklarowało pomoc już na rok 2021.

To pierwszy sezon, gdy w roli pierwszego trenera zespół drugoligowych siatkarzy prowadzi Robert Sokal. Końcówka roku to promyk optymizmu. Zespół po dziesięciu porażkach, wygrał ostatnie dwa spotkania.

Na szczęście kończymy rok dwoma zwycięstwami. Od początku cieszę się, że skompletowaliśmy zespół. Zostało tylko kilka osób ze starego składu. Liczyliśmy na trochę więcej, wyszło sporo porażek, troszkę podcięło to nam skrzydła, ale się nie poddaliśmy. Wierzyłem w nich cały czas. Udało się tę wiarę przenieść na chłopaków. Oni w końcu uwierzyli, że trzeba walczyć w każdym meczu i o każdą piłkę.

Sukcesy odnosili także sportowcy niepełnosprawni naszego klubu, o czym mówiła Marta Dalecka. Klub został  wyróżniony przez Komisję Europejską za organizację Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS. Projekt znalazł się w trójce najlepszych w Europie, w konkursie w konkursie #BeInclusive European Union Sport Awards.

W programie życzenia składali sportowcom prof. Wojciech Strzyżewski, rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz prof. Zdzisław Wołk, prezes KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Więcej na ten temat w całym programie Szatnia Akademików, która wraca ponownie 13 stycznia.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: