AZS:UCZELNIA:

Szatnia akademików: Piłkarze ręczni przed startem drugiej rundy

Z nowym zawodnikiem na pokładzie, Adamem Stępniem rozpoczynają zmagania w drugiej rundzie piłkarze ręczni PKM-u Zachód AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego. Barw I-ligowca będzie bronić Adam Stępień.

20-latek z Żagania ma wspomóc grę zielonogórzan zwłaszcza w defensywie. Do AZS-u, mimo młodego wieku, przychodzi z niezłym bagażem doświadczeń. W przeszłości grał już w SMS-ie Gdańsk i Azotach Puławy. Tutaj ma się odbudować po kontuzji.

Podróżowałem trochę za piłką ręczną po Polsce. Teraz jestem w Zielonej Górze, miałem dość poważną kontuzję, operację i trener Ireneusz Łuczak wyciągnął pomocną dłoń, pozwolił dojść do siebie i mam nadzieję, że jakoś pomogę w uzyskaniu dobrego wyniku. Ja chciałbym się odbudować, wrócić do swojej pełni możliwości. Może czegoś się nauczyć, zrobić postępy, bo cały czas się uczę, a przy okazji pomóc AZS-owi w zwyciężaniu.

Na półmetku I-ligowych zmagań AZS zgromadził 10 punktów. Pozwala to zajmować ósmą lokatę. Druga runda ma być lepsza. Na to liczy trener Ireneusz Łuczak.

Chcemy zdobyć na pewno więcej punktów niż w pierwszej rundzie. To jest raz, a dwa musimy cały czas się rozwijać i iść do przodu. Dla mnie cel jest bardziej długoterminowy. Celem nie jest tylko ten sezon, ale i następny, a może i za dwa lata. Mamy robić postępy i robić minimalne zmiany kadrowe, a nie wymieniać całą kadrę. Do tego dążę.

Pierwszym rywalem zielonogórzan będzie Szczypiorniak Gorzyce Wielkie. Mecz w sobotę w hali UZ o 19:00. Transmisja w Radiu Index.

Sponsor Sport Grafika
Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00