AZS:UCZELNIA:

Szatnia Akademików: Brydżyści wierzą, że liga zostanie odmrożona

Zagrali w październiku jeden i to niepełny zjazd, po czym liga stanęła. I-ligowi brydżyści Biopax.pl AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego wierzą, że będzie im jeszcze dane dokończyć ten sezon.

Zresztą są już nawet konkretne daty powrotu do ligowej rywalizacji, która systemem zjazdowym odbywa się w Skorzęcinie, w województwie wielkopolskim. O planach odmrożenia brydżowych rozgrywek mówiła w Szatni Akademików Zofia Miechowicz, szefowa sekcji brydża w akademickim klubie.

Czekamy. Rozgrywki zostały zawieszone po pierwszym zjeździe i to takim niepełnym. Czekamy, kiedy wrócimy. Podobno ma to się stać pod koniec maja, ale 27 kwietnia będziemy mieli informacje od zarządu.

Na czas pandemii brydż mocno przeniósł się do internetu. W formie online odbędzie się też turniej z okazji jubileuszu 20-lecia Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Strasznie się cieszę, bo ten nasz turniej to jedyna impreza sportowa, na którą władze uczelni z okazji 20-lecia wyraziły zgodę. Brydżowe rozgrywki mimo, że są w internecie, to dla mnie są wyjątkowo ważne. To będzie w dniach 19-20 czerwca i właściwie będą to dwa turnieje z łączną klasyfikacją. Będzie można grać w obu lub w każdym z osobna. Można zagrać nawet jeśli nie ma się doświadczenia. Zapraszam wszystkich.

Więcej o brydżu w całej Szatni Akademików. Program na wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00