UCZELNIA:

Stwórz własną grę, stację pogodową, poznaj przyszłą pracę! Nowe technologie na dniu otwartym Wydziału Informatyki

Informatyka, automatyka i robotyka, biznes elektroniczny czy elektrotechnika to kierunki, które można studiować na Wydziale Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wykłady i pokazy powiązane tematycznie z tymi studiami będzie można zobaczyć już w następnym tygodniu.

Czym w dniu otwartym wydziału przyciągnąć uczniów szkół ponadgimnazjalnych – potencjalnych studentów? Dla dra inż. Michała Doligalskiego, prodziekana ds. rozwoju wydziału, odpowiedź jest prosta:

To są pełne pokazy praktyczne – nie tylko wykłady, zwiedzanie laboratoriów i oglądanie eksponatów – ale również praktyczne, dynamiczne zajęcia, w których uczniowie mogą wziąć udział. Mogą zaprogramować jakieś urządzenie, napisać krótki program, stworzyć grę czy wizualizację 3D. Czyli pokazujemy rzeczy, które będą realizowane na zajęciach. No i zachęcamy też tym, że dzień otwarty organizowany jest we współpracy z firmami. Pokazują, w jaki sposób angażują się w proces edukacji, wspierają nas. Jednocześnie dają jasny przekaz, że po ukończeniu studiów jest bardzo duża szansa na znalezienie pracy.dr inż. Michał Doligalski, prodziekan ds. rozwoju Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki UZ

Absolwenci Wydziału Informatyki to także założyciele firm w Zielonej Górze. Również z tego względu przedsiębiorcy tak cenią sobie studentów wydziału.

Najbardziej oblegany kierunek studiów? W ocenie dra Doligalskiego jest to informatyka. Co nie oznacza, że pozostałe studia są mniej istotne.

Mamy tez bardzo interesującą ofertę na pozostałych kierunkach, jak automatyka i robotyka, biznes elektroniczny czy elektrotechnika. Absolwenci takich kierunków cieszą się bardzo dużą popularnością z uwagi na rozwój technologii związanej z energetyką, źródłami energii, samochodami elektrycznymi, sieciami smart grid, także zapotrzebowanie na specjalistów z tej branży jest bardzo duże.dr inż. Michał Doligalski

Dzień otwarty na Wydziale Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki – 7 marca między 9:00 a 14:00.

dr inż. Michał Doligalski

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00