UCZELNIA:

Student wypadł z okna akademika. Trwają przesłuchania świadków zdarzenia

Tragiczny wypadek w akademiku „Rzepicha” na kampusie A Uniwersytetu Zielonogórskiego. W nocy z okna budynku przy Podgórnej wypadł 22-letni student. Przyjechał do Zielonej Góry z Turcji w ramach wymiany studenckiej.

Sprawą zajęła się policja. – Aktualnie w komendzie miejskiej przesłuchujemy świadków, którymi są również studenci zagraniczni z wymiany Erasmus – poinformowała Małgorzata Barska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. To właśnie świadkowie – osoby, które znalazły studenta leżącego na ziemi i te, które widziały, jak wypada z okna – zawiadomili policję.

Student w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Jest w stanie krytycznym.

Z oceny lekarzy wynika, że nadal jest w ciężkim stanie. Wiemy, że przeszedł w nocy operację. Czekamy na dalsze ustalenia, czekamy również na wyniki badania krwi na zawartość alkoholu i narkotyków.Małgorzata Barska

Policja powiadomiła o zdarzeniu ambasadę Turcji. Jak powiedziała natomiast rzecznik Uniwersytetu Zielonogórskiego Ewa Sapeńko, informacje o wypadku zostaną również przekazane rodzinie studenta i jego macierzystej uczelni.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: