UCZELNIA:

Studenci znów ruszą do armii. UZ kontynuuje program „Legia Akademicka”

Dawniej studia były sposobem na to, by uniknąć służby wojskowej. Dziś studenci uważają, że może to być ciekawa zawodowa alternatywa. Mogą sprawdzić, jak funkcjonuje wojsko dzięki programowi „Legia Akademicka”.

Uniwersytet Zielonogórski uczestniczy w programie po raz drugi. Przed wakacjami 46 osób odebrało karty powołania do jednostek wojskowych. „Legia Akademicka” składa się bowiem z dwóch etapów – teoretycznych szkoleń na uczelni oraz części praktycznej, która odbywa się w jednostkach i ośrodkach wojskowych.

Kto może wziąć udział w programie? Przypomina mjr Grzegorz Homziuk, szef wydziału rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Zielonej Górze.

Program „Legia Akademicka” jest specjalnie stworzony dla studentów. Chodzi o studentów uczelni publicznych i niepublicznych, kobiety i mężczyzn, pierwszy, drugi stopień studiów. Przede wszystkim – dla studiów dziennych, wieczorowych i zaocznych. W tej chwili nie ma nacisków, że każdy może pełnić tę służbę. Chcemy dotrzeć do ochotników, którzy chcą spróbować żołnierskiego życia.mjr Grzegorz Homziuk

Studenci, którzy przyszli na spotkanie informacyjne, o Legii Akademickiej dowiedzieli się głównie z internetu lub od kolegów. Uważają, że udział w programie może być ciekawą przygodą.

Praktyczne szkolenie w ramach Legii Akademickiej będzie trwać 6 tygodni i obejmie moduł podstawowy oraz podoficerski.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: