UCZELNIA:

Studenci wybiorą najlepszego dziennikarza mediów akademickich. Niebawem gala „Dziennikarz Roku”

Lubuski oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP od kilkunastu lat przyznaje nagrody zasłużonym dziennikarzom. Zbliża się kolejna gala rozdania tych wyróżnień. Od lat istnieją 3 podstawowe kategorie: telewizja, prasa oraz radio. Drugi rok z rzędu zostanie przyznane nowe trofeum.

O stowarzyszeniu, nagrodach oraz procedurach głosowania opowiada profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego, Magdalena Steciąg:

Stowarzyszenie Dziennikarzy RP już od wielu lat funkcjonuje tutaj w naszym regionie i przyznaje te nagrody od dobrych kilkunastu lat. Prezes stowarzyszenia, Tadeusz Krupa, kilka lat temu postanowił rozszerzyć trochę kategorie, w których te nagrody będą przyznawane. Od zeszłego roku, jest oddzielna kategoria dla dziennikarzy mediów akademickich.prof. Magdalena Steciąg

Nagroda ta została przyznana pierwszy raz w ubiegłym roku i trafiła do rąk dr Kai Rostkowskiej-Biszczanik za program emitowany na antenie Radia Index, w którym przeprowadzane są rozmowy z prezydentem miasta, Januszem Kubickim – „Prezydent na 96 FM”.

Decyzja, kto otrzyma nagrodę dla najlepszego dziennikarza mediów akademickich, należy w pełni do studentów dziennikarstwa. W tym roku koło dziennikarskie Uniwersytetu Zielonogórskiego „Faktor” wyłoniło trzech kandydatów z Akademickiego Radia Index: Aleksandrę Pietruszewską, Mateusza Kasperczyka oraz Marcina Krzywickiego. Obecnie studenci oddają na nich głosy, a wyniki pojawią się w przyszłym tygodniu. Oficjalnie będą jednak ogłoszone dopiero na gali.

Uznaliśmy wspólnie z panem prezesem, ale także z prorektorem do spraw studenckich, prof. Wojciechem Strzyżewskim, że takiego dziennikarza powinni wybierać studenci dziennikarstwa, którzy obserwują prace starszych kolegów i koleżanek i mogą się na ten temat wypowiedzieć.prof. Magdalena Steciąg

Dokładna data gali nie jest jeszcze znana.

autorka: Natalia Grzegorczyk

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: